1870. 53 1869-1870 mendaal daartoe het verzoek doet. (Zie 20 No vember). 20 Nov. Het gemeentebestuur van Bloemendaa! verzoekt aan dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland om in te trekken de vergunning, gegeven aan Haarlem, tot afsluiting der Garenkokersvaart. (Zie 1870). 24 Nov. Aan den gemeenteveldwachter Jan Knijp wordt wegens langdurigen trouwen dienst pensioen ver leend met ingang van 1 Januari a.s. In zijn plaats wordt benoemd H. D e ij s, rijksveldwachter 3e klas te Zandvoort. 26 Nov. De gemeenteraad besluit dat op de hoofdsom der grondbelasting zal geheven worden 15 opcenten voor de gebouwde eigendommen en 10 voor de ongebouwde eigendommen. 31 Dec. De gemeente telt 3486 inwoners, waaronder 722 verpleegden te Meerenberg. 19 Febr. Dijkgraaf en hoogheemraden van Rijnland trekken de aan Haarlem gegeven vergunning tot afslui ting der Garenkokersvaart in (zie 20 Nov. 1869), met bepaling dat hetgeen tengevolge daarvan is gemaakt, vóór 1 April a.s. moet zijn weggeruimd. Haarlem echter blijft weigerachtig.1) (Zie 25 Mei). Maart. Op de tentoonstelling van de „Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur" worden o.m. bekroond de heeren H. M. Bijvoet, firma gebrs. Bijvoet, G. A. El de ring en de firma gebrs. Eldering, allen te Overveen. (Zie Juli). Hierover hebben vele conferenties en briefwisselingen plaats, die men uitvoerig kan lezen in de notulen van den gemeenteraad van Bloemendaal en van Haarlem. Zie ook de gemeenteverslagen dezer beide' gemeenten.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 69