1870 54 28 April. Eenige lieeren schenken aan de gemeente Haar lem vier door den Haarlemschen kunstschilder Pieter Holste ij n geschilderde glasramen, die zich in de kerk te Bloemendaal bevonden en in 1867 verkocht werden. De glazen worden geplaatst in de groote zaal van het stadhuis. (Zie 1867.) In de buurt van Overveen wordt van gemeente wege een nortonwel geslagen, wegens gemis van goed drinkwater in vele buurten. Burgemeester en wethouders van Haarlem be richten aan het gemeentebestuur van Bloemendaal, dat zij bereid zijn behoeftige zieken uit deze ge meente, die in het St. Elisabeth's' gasthuis worden gebracht, te doen opnemen, mits Bloemendaal de kosten vergoedt. Het gemeentebestuur besluit dien overeenkomstig. Aan de school te Overveen wordt een derde hulponderwijzer aangesteld, wegens gebrek aan kweekelingen. (Zie 1871). 25 Mei. Het hoogheemraadschap yan Rijnland doet de afsluiting der Garenkokersvaart wegbreken. (Zie 19 Februari). 27 Juli. Mejuffr. Maria Susanna Anthonia Borski, algemeen bekend door haar liefdadigheidszin, over lijdt en wordt te Overveen begraven.J). Het gemeenteverslag vermeldt dat de bijenteelt hier nog van zeer geringe beteekenis is. (Zie 1867)- De verschijning van „de Zwarte vlieg" wordt hier door de houders van boomgaarden met onge rustheid te gemoet gezien.2) De oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland brengt aan den bloembollenhandel een geduchten knak toe. Uitgezonderd uit Engeland, blijven de 1) Allan II, 125. 2) Elk jaar wordt ook geklaagd in het gemeenteverslag over de konijnen, die zeer veel schade aanbrengen.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 70