57 1871 A schappij tot Nut van 't Algemeen" telt 30 leden en bezit o.tn. een vrij uitgebreide bibliotheek. Tot de oprichters van de „Nederiandsche Ver- eeniging van psychiatrie" behooren o.m. dr. B. H. Everts en dr. C. J. van Persy n te Meerenberg. (Zie 1872). 7 Juli. In de duinen onder Overveen wordt een schiet wedstrijd gehouden, uitgeschreven door de scherp- schuttersvereeniging „Voor Vaderland en Koning" t te Haarlem. Hieraan nemen ook deel de leden der scherpschuttersvereeniging „De Blinkert" te Bloe- mendaal. 12 Juli. De deelnemers der 94ste algemeene vergadering en van het congres der „Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid", gehouden te Haarlem, bezoeken o.m. Bloemendaal, Overveen en Aerden- hout. 15 Juli. Door de gemeente wordt aanvaard het legaat groot f300 besproken door vrouwe douairière, jhr. P. H. Bicker, geb. Borski, ten behoeve der armen van Bloemendaal. 18 Juli. Tot leden van den gemeenteraad worden gekozen de heeren A. N. Bijvoet, J. L. tec.Hofsteede, J. H. Stoel Az. en P. Hulsbosch. (Zie 1872). Het oud-archief der gemeente ontvangt een schenking uit den boedel van wijlen de weduwe C. C. van Valkenburg te Haarlem, bestaande uit een bundel afschriften van stukken van com missarissen der heerlijkheid Tetterode, Vogelenzang en Aelbrechtsberg van 1770—1781. De sloot, loopende langs den openbaren weg aan de noordzijde van het dorp Overveen, wordt belangrijk verbreed en uitgediept en door het weg ruimen van een dam met den algemeenen water boezem in gemeenschap gesteld. 2 Sept. Door het r.k. kerkbestuur wordt aanvaard de nalatenschap, groot ongeveer f2000, die aan de

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 73