1872. 59 1872 27 Jan. Het huis „Essenstein" met tuingrond enz. aan de Brouwersvaart wordt publiek geveild. 1 April. De afdeeling Haarlem en Omstreken der „Nederl. Vereeniging tot bevordering van Koepok-inenting" wordt opgericht.') (Zie 1875), Door een der voormalige patiënten wordt na zijn herstel aan de Nederl. hervormde kerk te Meeren- berg een seraphineorgel geschonken, benevens eene som, welker rente moet dienen tot bezoldiging van den organist. (Zie 1874). De heeren G. Luchtmans en P. J. Smit worden eervol ontslagen als ambtenaren ter ge meente-secretarie en vervangen door de heeren J. F. Schop en H. C. Hessels. (Zie 1873). In dit jaar wordt de algemeene begraafplaats te Overveen uitgebreid met een ruimte voor 54 graven. (1 Are en 60 c.A.) Voor den politiedienst te Vogelenzang wordteen persoon aangesteld tot onbezoldigd rijksveld wachter. Onder het rundvee heerscht hier algemeen de tongblaar. In dit jaar neemt het gemeentebestuur voor eigen rekening het onderhoud van den straatweg, loo- pende van de Voorbuurt te Bloemendaal tot de hofstede „Wildhoef" aldaar. Het gemeentebestuur wijst af een aangevraagde concessie door de heeren D. S. A. Docen en E. V. J. Kuinders te Amsterdam, voor een „Road- steamerdienst" van Haarlem over Overveen naar In 1881 treedt deze afdeeling, tengevolge van het veranderen dier vereeniging, als zelfstandige vereeniging op onder den naam van „Vereeniging tot bevordering der Koepok-inenting voor Haarlem en Omstreken".

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 75