1876. 71 1875-1876 De uitvoer der bloembollen wordt dit jaar ge schat op f 450 a f 500.000.(Zie volgende). Volgens het gemeenteverslag zijn hier 6 kleer- bleekerijen, waarvan in 2 gewerkt wordt met „stoomtuigen" van 6 paardenkrachten, n.l. in die van de heeren Van Hooff en Zoon en van Q. van Kessel. (Zie 1876). In het laatst van dit jaar wordt alhier opgericht eene afdeeling van de „Noord-Hollandsche Ver- eeniging tot afwering van epidemische ziekten en tot hulpbetoon tijdens epidemiën, genaamd „Het Witte Kruis". Het volgend jaar telt ze reeds ruim 100 leden. (Zie 1880). 31 Dec. De gemeente telt 3782 inwoners, waaronder 779 patiënten te Meerenberg. 14 Jan. De heer J. L. Hofsteede, wethouder dezer gemeente, overlijdt. (Zie 14 Maart). 14 Maart. Tot wethouder wordt gekozen de heer J. M. van Dieren B ij voet. (Zie 1 April). 1 April. Tot lid van den gemeenteraad wordt in de plaats van wijlen den heer J. L. terHofsteede, gekozen de heer J. ter Hofsteede. Augustus. De Minister van Justitie geeft aan de onbezol- f digd-rijksveldwachters J. van der Linden te Zandvoort en H. van Honschotente Bloe- mendaal, zijn bijzondere tevredenheid te kennen over hun wakkerheid en kloekmoedigheid, betoond bij de gevaarvolle aanhouding van een uit de gevangenis te Meaux (Frankrijk) ontvlucht en als hoogst gevaarlijk gesignaleerd misdadiger, die zich ook hier te lande schuldig maakte aan onder scheidene zware diefstallen. (Zie September). 2 Aug. De heer H. J. Zondag treedt op als kapelaan

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 87