1879. 79 1878-1879 slechte regeling van den winterdienst van de om nibus-onderneming van Maas. (Zie 1879). De gemeente telt 3126 inwoners. Bovendien worden op Meerenberg verpleegd 843 patiënten. De „Kennemer IJsclub" te Overveen organiseert een hardrijderij op de Kolk, waaraan 26 rijders, allen ingezetenen, deelnemen. De prijs wordt be haald door den heer A. Bijvoet, de le premie door den heer N. Handgraaf en de 2e premie door den heer A. Jansen. Na afloop van dit ijsfeest wordt aan den heer van der Vliet en anderevoorname ingezetenen een serenade gebracht. Er heeft een schoonrijderij-wedstrijd op schaatsen plaats voor jongens, terwijl 's avonds de b.g. ijsclub (zie 27 Jan.) een ijsfeest met verlichting organiseert. 28 Febr. De afdeeling Overveen—Bloemendaal van de „Algemeene Vereeniging voor bloembollencultuur" wordt opgericht.1) Zij telt reeds spoedig 93 leden. 22 Maart. Na vele onderhandelingen en gewisselde schrift uren wijst de gemeenteraad van de hand het ver zoek van de „Haarlemsche Tramwegmaatschappij" om een stoomtram aan te mogen leggen door deze gemeente. (Zie 1878). De gemeenteraad verklaart zich wel bereid zulk eene vergunning te willen geven voor een paardentram en wil zelfs daartoe de wegen, waar zulks noodig is, doen verlagen. De genoemde maatschappij wenscht echter hierop niet in te gaan. (Zie 31 Juli). 30 Juni. Aan de Duinwatermaatschappij werd toegestaan, De afdeeling Bennebroek—Vogelenzang werd 12 Decem ber 1887 opgericht. 31 Dec. 27 Jan. 5 Febr.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 95