40 VOLKSBOND TEGEN DRANKMISBRUIK. Afdeeling Bioemendaal. Bestuur: J. Th. Bornwater, voorzitter. P. W. Voet, onder-voorzitter. P. J. (-. Mettau, secretaris-penningmeester, i_r tï Zij'lweg 75 Overveen. tl. Hogenbirk. S. P. Rijnierse. Het adres der afdeeling is ten huize van den secretaris. De afdeeling stelt zich ten doel, in overeenstemming met artikel 1 van het Algemeen Reglement van de.n Volksbond tegen drankmisbruik, het misbruik van bedwelmende dranken te bestrijden, door de navolgende middelen on' j°°r bestrilden van sterken drank als volksdrank; door het verspreiden van kennis omtrent de nadeeli'ge gevolgen van 'bet misbruik van bedwelmende dranken- P. door het bevorderen eener deugdelijke uitvoering v'an wetten en andere overheidsmaatregelen tot bestrijding van het misbruik van bedwelmende dranken- d°or het beperken van het aantal verkoonplaatsen van sterken drank 5" voedi ',et verb'eteren van volkshuisvesting en volks- 6». door bet bevorderen van de beoefening van huisvlijt en van nuttige en fraaie handwerken; 7°. door het veredelen van volksvermaken; 8°. door het bijeenbrengen van een kapitaal tot bevordering van het doel van den Volksbond 9°. voorts door al zulke wettige middelen, die aan bet doel van den Volksbond beantwoorden. De voorwaarden voor het lidmaatschap zijn de volgende: 'erï®r' rïje bereid is door voorbeeld en persoonlijke werk zaamheid het misbruik van bedwelmende dranken te bestrij den, wordt lid van de afdeeling, als hij zijn verdoek daartoe aan een der leden van het bestuur kenbaar maakt, tenzij het bestuur tegen zijn toelating bezwaar heeft, in welk o-eval de eerstvolgende afdeehngsvergaidering bij meerderheid van stem men der aanwezige leden over de toelating beslist. Ieder lid bepaalt zelf het bedrag zijner jaarlijksche contri butie; die is minstens vijftig cents.

Adresboeken Bloemendaal | 1915 | | pagina 60