64 lan vrijstelling te veriaenen van het voorschrift vervat in de tweede alinea van dit artikel. Art. 10. Die melkverkooper is verplicht te zorgen, dat-, zich in het gebouw, bedoeld in art. 3 suib 2, in de gedeelten daarvan, wtaarin de melk wordt bewaard, verkocht, behandeld of be werkt, en op de erven, die daarbij1 behooren, geen ander dian goed drinkwater bevindt en dat geen putten, pompen of ton nen met water, d;at niet a.an de eischen van deugdelijk drink water voldoet, aldaar aanwezig zij;n. Voldoen de in art. 9 en in dit artikel bedoelde gebouwen enz. niet aan de daarvoor gestelde leischen, dan kunnen Bur gemeester en Wethouders den verkoop van melk, daarvan afkomstig, verbieden en desnoods beletten. Art. 11. Het is den melkverkooper en ieder, die binnen de gemeente melk ten verkoop aanvoert, verboden daarvoor vaatwerk van rood of geel koper, tenzij deugdzaam vertind, zink, aardewerk met ondeugdelijk glazuur, ijzer met loodhoudend email te gebruiken of ander vaatwerk, dat schadelijke bestanddeelen aan de melk kan afgeven. Art. 12. De melkverkooper is verplicht zorg te dragen, dat bij het vervoeren der mielk langs den openbaren weg zijn naam en woonplaats met duidelijke letters van minstens drie centi meters hoogte op eene in het oog vallende plaats op het voertuig of 'het vaatwferk is geschilderd of bevestigd. Het vervoeren van melk mag uitslu'tend geschieden in stof- dicht gesloten flessdhen, kannen, emmers, bussen of vaten. Voor de afsluiting mag geen gebruik gemaakt worden van stroo, hooi, lappen, omgeparaffineerd papier of voor de melk schadelijke stoffen. Art. 13. De melkverkooper is verplicht aan de buitenzijde van de kan of ander vaatwerk, met duidelijke letters van minstenis een centimeter hoogte daarop geschilderd of bevestigd den aard of de hoedanigheid vhn de zich daarin bevindende melk aan te duiden. Heeft die melk eenige behandeling of bewerking ondergaan, dan moet de aard1 dier behandeling of bewerking tevens ver meld worden. Onder volle melk wordt verstaan koemelk, waaraan niets is toegevoegd of onttrokken, met een soortelijk gewicht van 1.0280—1.0340 en een vetgehalte van ten minste 2.75 °/o.

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 80