andere beharding, enz., komjen tevens voor rekening van den aanvrager. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd, om, zoolang de duurte van het materiaal aanhoudt, de bij dit artikel bepaalde prijzen met een. zoodanig percentage te verhoogen als noodig is om den aanleg van dienstleidingen zonder verlies te doen geschieden. Voordat tot het leggen van de binnenleiding wordt over gegaan, moet bij Burgemeester en Wethouders een desbetref fende teekening in tweevoud worden ingediend; kunnen zij zich met het plan van aanleg vereenigen, dan wordt een exem plaar, voor gezien geteekend, teruggegeven en kan met den aanleg worden aangevangen. Art. 11. Het is verboden aan de leidingen veranderingen aan te bren gen, zonder voorkennis en goedkeuring van Burgemeester en Wethouders. Art. 12. De leidingen binnen het perceel vanaf den meter worden niet door de Gemeente aangelegd, tenzij Burgemeester en Wet houders het wenschelijik oordeelen, dat hiervan worde afge weken. Zij moeten voldoen aan de volgende bepalingen: de plaats van den watermeter moet gemakkelijk toegan-x kelij'k zijn en binnenshuis geplaatst wordende, zoo dicht moge lijk bij den gevelmuur en zooveel mogelijk vorstvrij'; de leidingen moeten zoodanig gelegd worden, dat zij zoo min mogelijk aan den vorst zijn blootgesteld en geheel gele digd kunnen worden; leidingen in tuinen of niet overdekte plaatsen moeten met steanen worden afgedekt en moeten in de richting waarvan ze gelegd zijn bovengronds met paaltjes worden aangeduid en aangeduid gehouden, en in den winter buiten werking gesteld kunnen worden, tenzij ze minstens 1 Meter onder den grond liggen; alle kranen moeten zijn langzaamsluitende schroefkranen rechtstrea'ksche verbinding met het buizennet van stoom ketels, warmwater-inrichtingen en privaten is verboden. Bur gemeester en Wethouders zijn bevoegd dit verbod, zoo noodig ook op andere inrichtingen van toepassing te verklaren de aflaat- of wintergraan moet onmiddellijk na den water meter worden aangebracht. Voor de aansluiting aan het Gemeentelijk buizennet wordt de leiding binnen het perceel beproefd door den ambtenaar, welke van Gemeentewege met het hoofdtoezicht op de water-

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 91