76 leiding is belast, door het aanbrengen van een inwendigen druk van 71/2 atmospheeren. Schade door deze proefneming, tengevolge van ondeugdelijk heid eener niet door die Gemeente aangebrachte leiding ver oorzaakt, komt in geen geval voor rekening der Gemeente. De eerste proefneming geschiedt kosteloos; ook reeds vroe ger aangesloten leidingen kunnen, met inachtneming van het vorenstaande, op verzoek eenmaal kosteloos worden beproefd. ■De Gemeente is met behoud van het bovenstaande, niet aan sprakelijk voor eenige andere schade ontstaan door een gebrek aan eene binnenleiding. Art. 13. De watermeters worden uitsluitend door de Gemeente gele verd tegen een. betaling van een vergoeding per drie maanden overeenkomstig het volgende tarief: voor meters van 10 mM. f 0 40 53 3 3 3 3 12 0,80 13 33 33 15 0,85 3, 20 0,90 3- 25 1,20 3- 33 32 1,30 3, -.3 38 „1,75 Voor het gebruik van een watermeter wordt, wanneer ook geplaatst of weggenomen, nimmer minder dan de helft van de hierboven bepaalde vergoeding betaald. Voor het gebruik van meters van een girootere afmeting- wordt de vergoeding door Burgemeester en Wethouders vast gesteld. De doorgangswijdte en de plaats van den meter worden bepaald door den ambtenaar met het toezichtop de water leiding belast. Het onderhoud van den meter kornt ten laste der Gemeente; alle schade evenwel daaraan, hetzij door vorst of anderszins toegebracht, is voor rekening van den verbruiker. Art. 14. Aaai den ambtenaar belast met het opnemen van den water meter, moet des daags tussichen des voormiddags 8 uur en des namiddags 6 uur vrije toegang tot den meter worden verleend. Evenzoo moet aan den ambtenaar met het hoofdtoezicht óp de waterleiding belast, of dien hem vervangt, mits voorzien van een schriftelijke machtiging van Burgemeester 'en Wet houders, ten alle tijde vrije toegang worden verleend tot alle

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 92