W. H. VAN STAVEREN. 1 j4andel in Brandstoffen. Bakeriessergracht 9. Telefoon 497. gebouwen, vertrekken, tuinen en andere plaatsen, waar zich leidingen, kranen of meters bevinden. Art. 15. Het opnemen der meterstanden heeft tenminste eenmaal in de drie maanden plaats door den ambtenaar door Burgemeester en Wethouders daartoe aangewezen. De verbruikers ontvangen na het opnemen eene schrifte lijke verklaring, waarop vermeld staat de vorige meterstand, de tegenwoordige meterstand1, en de sedert de laatste opname, verbruikte hoeveelheid water. Wanneer hij het opnemen blijkt, dat de meter de verbruikte hoeveelheid water niet voldoende nauwkeurig aangeeft, wordt het verbruik gehouden gelijlk te zijn aan dat van de onmid dellijk voorafgaande drie maanden. Burgemeester en Wethou ders zijn eventueel bevoegd hiervan ai te wijken, indien eene andere regeling hun juister voorkomt. Art. 16. ingeval van twijfel aan de juiste aanwijzing van een water meter ka:n de verbruiker een nader onderzoek daarvan eischen. Het lo'inderzoek geschiedt op de d'oor den ambtenaar, met het toezicht op de waterleiding belast, aangewezen plaats, en kan door den verbruiker of een door hem aangewezen persoon wor den bijgewoond. Indien bij een strooming van een hoeveelheid water van ten minste 500 L. per uur voor een meter van 12 mM. de [afwijking niet meer bedraagt dan 5 komen de kosten van, het onder zoeik, ten bedrage van f 5,voor rekening van den ver bruiker. Bedraagt de afwijking meer. dan komen de kosten ten laste der Gemeente en 'kan de verbruiker eischen, ,!dat hem een andere atermeter wórde verschaft. In dit geval zal de verrekening van het te veel of te weinig betaalde zich niet verder uitstrekken, dan over den laatst ver- loopen betalingstermijn van drie maanden.

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 93