60 VERORDENING op de heffing van eene belasting voor het gebruiken van of het hebben van particuliere werken en inrich tingen op, onder of boven den openbaren gemeentegrond der Gemeente Bloemendaal. Artikel 1 Voor zoover daaromtrent niet in andere verordeningen be palingen zijn opgenomen, worden voor het hebben van parti culiere werken of inrichtingen op, onder of boven den open baren gemeentegrond rechten geheven naar het onderstaand tarief a. voor het innemen van, of op eenigerlei wijze aan het verkeer onttrekken van gemeentegrond met koopwaar, fruitwagens, ijskarretjes, stalletjes voor briefkaarten of andere koopwaar bevattende voorwerpen, een bedrag van 1,— b. voor het afsluiten van den openbaren gemeenteweg voor rij- of voertuigen een bedrag van 10,— per etmaal; c. voor het hebben van uithangborden of andere tot reclame dienende buiten het gevelvlak uitstekende voorwerpen, alsmede voor het hebben van zonneschermen, marquises of afdaken, een bedrag van 1, d. voor het hebben van spoorrails, ten behoeve van uit voering van werken, een bedrag van 25,per 100 meter of gedeelte daarvan. e. voor het hebben van een keldergat, put, regenkolk of andere opening in den openbaren weg, een bedrag van 1, f. voor het hebben van stoepen, fietsrekken of palen op, of in den openbaren gemeentegrond, een bedrag van 1,— g. voor het hebben van riolen of andere afvoer van water of vuil een bedrag van 1, h. voor het hebben van hekken, boomen, buisleidingen, ka bels of schoeiingwerken, een bedrag van 1, Art. 2. Voor zoover in artikel 1 niet anders is bepaald, is het be drag der belasting per jaar verschuldigd en moet tot liet be houd van het verkregen recht telken jare opnieuw worden voldaan. A r t. 3. De rechten zijn verschuldigd door dengene, die de vergun ning heeft aangevraagd of door zijn rechtverkrijgende(n).

Adresboeken Bloemendaal | 1918 | | pagina 70