Openbare Verkoopingen ol in de Gemeente BLOEMENDAAL. Openbare vefkoopingen van onroerende goederen geschieden in Ide gemeente Bloemendaal, in 't algemeen bij inzet, hooging en toeslag. Betreffende één 'perceel, dan gewoonl ij'fe in één (zitting zonder hooggeld en alleen bjj inzet en afslag. Tusschen inzet en toeslag ligt minstens een tijdpefk van een week. D|e hoogste 'bieder, inzetter genaamd, heeft het recht van de eerste verhooging. De hooging staat overigens voor elk gegadigde open tot aan den toeslag. Voor den toeslag worden de hoogingen gesloten en geschiedt de veiling bij afslag. Van combinatie van perceelen wordt geen hooggeld betaald'; de veiling daarvan geschiedt alléén bij opbod en afslag op de tweede zitting. De hoogste bieder eener combinatie krijgt 1 van het ihoogste bod. Onkosten6V2 ^er 'koopsom door kooper te betalen binnen acht dagen na de toewijzing tegelijk met de plokgelden en hooggelden. Betaaldag der koopsom in den regel uiterlijk zes weken na de toezegging. Plokgeld bedraagt1 °/o der hoogste bieding. 'Hooggeld: 10% van el'ke verhooging, bij ophouding van het perceel 5 dier verhooging. Plokgeld en hooggeld zijn ten laste van den kooper; evenals de combinatieplokken. Gebruikelijk is die veilingen te houden des avonds na 8 uur. Openbare verkoopingen van meubilaire goederen geschieden a contant met 10 opgeld en f 0,05 per koop voor tafel- of werkgeld." Aan verkooper wordt 11/2 restitutie verleend. Openbare veikoopdngen van hout worden in den regel gehou den in de maanden December en Januari. Het opgeld hier van bedraagt 7V2' en voor hout, dat nog gehakt moet wor den, 5 bakgeld daarenboven. De koopen kunnen vervoerd worden na betaling, welke in den regel moet geschieden vóór den 15de 11 Februari.

Adresboeken Bloemendaal | 1919 | | pagina 61