57 WIJZIGING der Verordening op de heffing van hoofdelijken omslag. Verordening tot heffing van eene plaatselijke directe belasting naar het inkomen in de Gemeente Bloemendaal. Artikel 1. Te beginnen met dien Isten Januari 1919 zal ten behoeve dier gemeente jaarlijks worden geheven eene belasting naar het inko men tot een maximum van 3 pCt. van het belastbaar bedrag. Elk jaar zal bij de vaststelling van het koihier worden bepaald het percentage van heffing, dat percentsgewijze van alle belast bare inkomens gelijkelijk wordt berekend. Art. 2. Onder inkomen wordt verstaan de som van alles, wat in geld of geldswaarde wordt verkregen: uit roerende of onroerende goederen,; uit beroep, bedrijf, handel, nijverheid of onderneming, van welken aard ook; uit arbeid, ambt, bediening, betrekking, wachtgeld, pensioen lijfrente of andere periodieke uitkeering; uit eiken anderen hoofde, op welke wijze, krachtens welk recht of onder welke benaming ook; onder aftrek van: a. de renten van verschuldigde kapitalen b. de noodzakelijke kosten van onderhoud van bezittingen, waaruit inkomsten worden verkregen; de renten van ver schuldigde kapitalen, waarmede de eigendommen zijn bezwaard!; de grond, «dijk- ,en polderlasten en andere zake lijke lasten op de onroerende goederen drukkende;; c. de bedrijfsbelasting en .andere onkosten aan de uitoefening van beroepen of bedrijven onvermijdelijk verbonden. Bij de inkomsten van het hoofd van het gezin moeten worden geteld die van zijne vrouw en der minderjarige kinderen. Art. 3. Wisselvallige inkomsten worden berekend naar het gemid delde over de laatste drie jaren, of, zoo dit niet mogelijk is, naar het laatste jaar. De overige inkomsten berekend naar dien toe stand op 1 Januari van het 'belastingjaar. Art. 4. De belasting wordt göheven naar het geschat inkomen van den belastingplichtige.

Adresboeken Bloemendaal | 1919 | | pagina 67