58 Van elk geschat inkomen wordt als onbelastbaar afgetrokken: aeen som van f 600,voor noodzakelijk levensonderhoud:; bbehalve de som onder genoemd een bedrag van 50, voor ieder inwonend eigen of aangehuwd kind, dat op 1 Januari van het belastingjaar geen 16 Jaar oud was, als mede voor ieder inwonende hulpbehoevende bloed- of aanverwant, die ten laste van den belastingplichtige komt. Het onder b bedoelde vervalt, indien-de daaronder gerang schikte personen zelf zijn aangeslagen in de gemeentelijke belasting. Art. 5. Het dienstjaar loopt van 1 Januari tot 31 December. Het pri mitief kohier wordt opgemaakt in de maand Juni en daarna zoo spoedig mogelijk vastgesteld. Het bevat de aanslagen van hen, die op of na 1 Januari in de Gemeente hoofdverblijf hadden of hebben en bovendien van hen, die in de termen vielien, om krach tens Art. 245, voorlaatste lid, van de Gemeentewet, voor vier twaalfden gedeelten va.n den aanslag over een vol'jaar in de belasting bij te dragen. Op de suppletoire kohieren worden gebracht zij, die: ia- bij de opmaking van het primitief kohier mochten zijn overgeslagen b. na de opmaking van het primitief kohier in de termen zijn gevallen om bij te dragen in de belasting. Art. 6. Aan hen, die bij den Raad bezwaarschriften hebben ingediend tegen hunnen aanslag, wordt gelegenheid gegeven hunne bezwaren voor eene uit en door den Raad benoemde Commis sie van drie leden mondeling toe te lichten, indien bet verlangen daartoe in het bezwaarsdhrift is uitgedrukt. De leden dezer Commissie zijn verplicht de toelichtingen geheim te houden. Zij dienen den Raad op) de bezwaarschriften van bericht en advies. Art. 7. 'Voor belastingschuldigen, die wegens vertrek naar elders, recht op ontheffing hébben, wordt het bedrag daarvan vastge steld door den Gemeenteraad, na opgaaf door den belangheb bende van den tijld, wiaarop dit vertrek heeft plaats gehad. Voor belastingschuldigen, welke overleden zijn, wordt het bedrag der ontheffing door den Gemeenteraad vastgesteld, op verzoek van de erfgenamen of .rechtverkrijgenden, waarbij opgaaf van diatum van het overlijden wordt gedaan.

Adresboeken Bloemendaal | 1919 | | pagina 68