De toelating van nieuwe leerlingen geschiedt eens per jaar en wel op den eersten schooltijd in April. Daartoe wordt de leeftijd van 51/2 jaar vereischt. De leerlingen worden naar gelang hunner vorderingen verdeeld in 6 klassen en eene ver- volgklasse, indien het noodig is. Het schoolgeld wordt geheven volgens het kohier van den hoofdelijken omslag in de gemeente. Onvermogenden worden vrijgesteld. Voor het vervolgonderwijs wordt de helft van het schoolgeld der dagschool in rekening gebracht. 'T KOPJE. Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs met 5-jarigen cursus, Internaat op 't Kopje. Dagschool Koepellaan. Schoolgeld tot f 400. Spreekuren Maandag van 23.30 uur en Vrijdag van 11.301215 uur (Aan het Schoolgebouw.) Directrices. Mej. A. Gratama, leerares in de Nederlandsche Taal en Let terkunde. Mej. H. J. M. A. Barger, leerares in de Aardrijkskunde. Leeraren en leeraressen: Mevr. Boldingh-Goemans, in de Fransche Taal en Letter kunde. Mej. A. Duinker, in de Fransche Taal en Letterkunde. G. Kooyker, in de Duitsche Taal en Letterkunde. C. D. ten Bruggencate, in de Engelsche Taal en Let terkunde. Mej. M. de Boer, in de Italiaansche Taal. C. van Eek, in de Geschiedenis en Staatsinrichting. De heer F. Berckenhoff, in de Natuur- en Scheikunde en Cosmographie. Mej. G. Janssen, in de Wiskunde. E. Vissering, in de Kunstgeschiedenis. Mej. H. Charbon, in de Handwerken. Gohl, in Slöjd. Mevr. Drees, in Knippen en Naaien. De heer van 't Lamm, in de Gymnastiek. Dr. Jac. P. Thijsse, in de Natuurlijke historie. De heer F. Grabijn, in Teekenen. Mej. Doet. B. Timmer, in het Latijn. 4

Adresboeken Bloemendaal | 1923 | | pagina 61