villa „Iepenhove" en de vele verbeteringen welke nadien nog aan dit hotel zijn aangebracht, brachten een groote verbetering teweeg. Wie herinnert zich nog dat de oude school, gren zende aan de gemeentelijke vuilnisbelt en moerassige boschjes een aanfluiting was van overheidszorg en hygiëne? Dat tweemaal per week een algemeen be kend en mismaakt Haarlemsch type, omgeven door de „spes patriae" de belt kwam be- en omwerken om alles wat van een voddenrapers gading is, zorgvuldig gesorteerd tot goeden buit te verklaren? Inderdaad, dan zegenen we toch 'de moderne be grippen omtrent opvoeding der jeugd, volksgezond heid, enz. Een ander punt wat wij in beeld hebben gebracht, is het villapark. Ook hier een kolossale verandering. Voor drie jaar terug was het nog de buitenplaats van de familie Bispinck, het oude Sparrenheuvel; voor twee jaar terug was deze buitenplaats voor een groot deel in handen van de Binnenlandsche Exploi tatie-Maatschappij en waren reeds eenige honderden boomen geveld en een 100.000 M3. zand aangebracht, behalve nog de hoeveelheid puin; het vorig jaar lie ten wij het eerste gebouw £ptografeeren, n.l. het Directiegebouw, en thans is één laan bijna geheel bebouwd met nette burgerwoonhuizen en zijn er al verscheidene villa's verrezen. Wij voorzien dat binnen betrekkelijk korten tijd ook het Kinheimpark zoo goed als geheel bebouwd zal zijn en al is hiermede een stuk natuurschoon ver dwenen, toch blijft het landelijk karakter daar be waard doordat het gemeentebestuur een open bebou wing bepaalde, terwijl daarnaast de Binnenlandsche 6

Adresboeken Bloemendaal | 1925 | | pagina 12