Ds. J. C. BRUSSAARD. Ds. J. C. Brussaard, predikant der Gereformeerde Kerk te Bloemendaal, werd op 26 Juli 1884 te Dord recht geboren. Zijn vader was gedurende 50 jaar, eerst bij het Openbaar, d'aarna bij het Bijzonder onderwijs werkzaam. Van 18961902 bezocht hij het Stedelijk Gymnasium te Dordrecht, waarvan Dr. H. J. Kiewiet de Jonge, de bekende voorzitter van het Algemeen Nederlandsch Verbond, rector was. Van 1902 tot 1909 was hij leerling der Vrije Universiteit, alwaar hij o.a. den invloed onderging van de college's van Prof. Bavinck en van Prof. Woltjer; de laatste gaf les over kenleer en mataphysica. Brussaard deed semi-candidaatsexamen in den zomer van 1905, candidaatsexamen in het voorjaar van 1908, docto raal in Juni 1909. Hij trouwde in October van dat jaar en deed zijn intrede in het ambt in de Gerefor meerde Kerk te Tienhoven, welke standplaats hij in 1912 verwisselde voor Meppel. Hij leidde daar eerst met een veel ouderen collega, later alleen de vrij groote gemeente en bedankte voor beroepen naar Rotterdam en Amsterdam, weinig gevoelende voor de groote stadsgemeenten met hun kerken als „menschenpakhuizen", waar de voorganger dikwijls noodgedrongen meer redenaar dan zielverzorger is. In November 1917 werd Ds. Brussaard alhier beroepen, in Februari 1918 alhier bevestigd door zijn vriend en leermeester Prof. Geesink naar aanleiding van de woorden uit Matth. 10 16 „Oprecht als de duiven en voorzichtig als de slangen". Zijn intree rede liep over 1 Cor. 2 9 „De Wijsheid Gods". Behalve aan zijn gemeente geeft Ds. Brussaard zich nog aan de Ned. Christelijke Studenten Yereeniging, in het hoofdbestuur waarvan hij zitting heeft. Aan het Christelijk Lyceum te Haarlem geeft hij 11 uur per week les in Hebreeuwsch en Godsdienstleer. In Bloemendaal bedankte hij voor beroepen naar Utrecht en naar Arnhem. Met anderen is hij redac teur van het weekblad „Woord en Geest", hij gaf enkele preeken uit en een paar brochures over Gereformeerde beschouwing over Schriftgezag. 3

Adresboeken Bloemendaal | 1927 | | pagina 15