Ds. J. C. VAN DIJK. Ds. J. C. van Dijk werd geboren in het jaar 1882 te Arnhem. Nadat de gewone school door onzen predi kant doorloopen was, ging hij te Groningen naar het Gymnasium, alwaar door hem gestudeerd werd aan de Universiteit, onder leiding van de Professoren Wildeboer, Van Rhijn en Van Dijk, in de jaren 1900-1907. Gedurende een jaar (1903-1904) was hij Rector van het Groningsche Studentencorps „V. A. P." In Roosendaal was het dat Ds. Van Dijk als predikant zijn loopbaan begon en in de Ned. Herv. Kerk aldaar zijn eerste preek hield. In het jaar 1921 werd hij door de Vereeniging „Volhouden" te Den Haag als predikant benoemd. Deze benoeming werd door hem aanvaard en zoo vertrok hij in genoemd jaar naar de Residentie. 2 jaren later kwam in Bloem endaal een plaats vacant en werd Ds. Van Dijk door het Bloemendaalsche Kerkbestuur alhier beroepen. Hij nam het beroep aan en op Zondag 21 October van bovengenoemd jaar hield Ds. Van Dijk alhier zijn intreerede. Van zijn hand verschenen in den loop der jaren verschillende studie's op letter kundig gebied, zooals over Chesterton in Onze Eeuw (1912), Oscar Wilde in Stemmen des Tijds (1916) en dies meer. Ook andere artikelen van algemeenen aard, zij het dan meestal op literair gebied, werden door zijn hand geschreven. In 1920 tot 1923 leverde Ds. Van Dijk het letterkundig overzicht in de Stemmen des Tijds, terwijl hij in hetzelfde blad de boekenrecencies verzorgde en dit ook deed in de Barchem-bladen, tot voor kort getiteld „Omhoog". Ds. Van Dijk is redacteur van de Zondagsbode. Behalve dat hij een kunstzinnig man is met ge- gevormde smaak, ook op het gebied der plastieke kunsten, gevoelt hij veel voor jeugdwerk, dat na zijn optreden, ook door den grooten steun van den heer Dankbaar, alhier in grooten bloei verkeert.

Adresboeken Bloemendaal | 1927 | | pagina 17