PASTOOR L. J. WILLENBORG. Pastoor L. J. Willenborg werd op 17 September 1876 te Zaandam geboren. Hij studeerde eerst aan het Klein-Seminarium „Hageveld" te Voorhout, daarna aan het Groot-Seminarium te Warmond. Op 15 Augustus 1900 werd hij tot Priester gewijd. Na gedurende vier maanden te Leiden Deken Bots te hebben bijgestaan, werd de heer Willenborg te Delft geplaatst als Kapelaan, waar hij 8 jaar in functie was. Daarna overgeplaatst naar Haarlem was hij als Kapelaan aan de St. Bavo werkzaam onder den Plebaan den heer Rikmenspoel; het was daar, dat hij cursussen begon te geven in de Roomsch-Katho- lieke Geloofs- en Zedeleer voor niet-Katholieken. In 1906 ontving de heer Willenborg van den Bisschop te Haarlem opdracht te Bloemendaal een nieuwe Parochie te beginnen. Op 14 Mei 1917 konden Kerk en Pastorie, een ombouw van het voormalige Hotel „Welgelegen" aan den Bloemendaalseheweg hoek Zomerzorgerlaan, worden ingewijd en in gebruik genomen. Door zijn invloed ontwikkelde zich alhier zeer spoedig onder de R.-K. plaatsgenooten een sterk kerkelijk leven. in Augustus 1925 vierde de heer Willenborg hier zijn 25-jarig priesterfeest. Mede door zijn invloed werd hier in de Schapen duinen een R.-K. Begraafplaats gesticht. Plannen voor een nieuwe R.-K. Kerk aan de Korte Kleverlaan in de buitenplaats der familie Bispinck zijn in ge vorderd stadium van voorbereiding. De heer Willen borg, die behalve de gave van het geloof, die heeft van het woord en van den omgang, is iemand van wien invloed en gezag uitgaat.

Adresboeken Bloemendaal | 1927 | | pagina 19