THIJSSE'S HOF. Wie zich van den Bloemendaalscheweg af door de Mollaan naar het bosch begeeft, stuit recht voor zich uit tegen het koepeltje bekend onder den naam van „Het Pannekoekenhuisje". Het Bloemendaalsche Bosch was vroeger een geliefde ontspanninsplaats voor Haarlemsche familie's. Bij feestelijke gelegen heden gaven de gegoeden en ook wel eens de zoo half en half gegoede burgers van Haarlem een „buitenpartij"; de jongelui kwamen aan het huis gastheer en gastvrouw samen en dan reden er een of meer Jan Pleziers voor, soms ook nog een brik, voor mevrouw met de juffrouw, de dienstbode en de taartendoozen, en dan ging het naar het Kolkje, naar Kraantje Lek, naar de Leeuwenkuil of naar het Pannekoekenhuis. De Leeuwenkuil, die zich ongeveer ter plaatse bevond van het schoolgebouw van ,,'t Kopje" aan de Koepellaan, was de ietwat deftiger ontspanningsplaats; bij het Pannenkoeken huisje behoorde een groote schommel, en schomme len werd in den tijd waarvan wij spreken, 40 a 50 jaar geleden, voor gevaarlijk en vooral voor meisjes als niet heelemaal netjes beschouwd; de Leeuwen kuil verdween het eerst; toen heeft het Pannen, koekenhuisje het langst den roem van het Bloemen daalsche Bosch als ontspanningsoord opgehouden. Met den overgang van het bosch van de Maatschappij „Veen en Duin" naar de Gemeente brak een nieuw tijdperk aan; mej. Kalkman, die nu eenmaal in het Pannenkoekenhuisje woonde, mocht er blijven wonen, maar het bosch werd een wandel- en auto park, de Natuur maakte plaats voor de Cultuur. Achter dit in zijn oorspronkelijke gedaante gehand haafd Pannekoekenhuisje bestond een door akker maalshout omgeven aardappelveld, dat door de geleidelijke uitdroging, waaraan onze bodem in de laatste 15 jaar bloot stond, ook wel braak heeft ge legen. Men is op de goede gedachte gekomen dit veld uit zijn staat van achteraf gelegen geminacht en verwaarloosd boschgedeelte te verlossen en het ver worpen deel is thans het meest merkwaardige en 15

Adresboeken Bloemendaal | 1927 | | pagina 27