voor liefhebbers van vrije natuur ook het schoonste gedeelte van het bosch. Het is omgetooverd in „Thijsse's Hof", de natuurtuin, die genoemd is naar een ingezetene, waarop onze gemeente trotsch is en wien men door inrichten en openstellen van dit ware openluchtmuseum bij gelegenheid van een jubileum werkelijk een genoegen heeft gedaan. De bedoeling met Thijsse's Hof is veelzijdig: het is een overzichtelijke bewaarplaats van de flora van duin, moeras en bosch in Kennemerland, het is tevens be doeld als een wijkplaats voor de vogel-fauna uit deze streek, het is museum en laboratorium voor natuurhistorische studie, het is een middel om de resultaten dier studie te populariseeren en de liefde tot die studie aan te wakkeren, het is ten slotte een middel van propaganda voor de liefde tot het vrije oorspronkelijke vaderlandsche landschap. De toe gang tot dezen tuin, die vooral bij zonnig weer is een niet alleen belangwekkend maar ook schoon en liefe lijk oord, is vlak achter het hiervoren beschreven Pannekoekenhuisje, dat is opgekalefaterd en met behoud van zijn ouden vorm tot natuurhistorisch museumpje is ingericht. Waar vroeger de jongens en meisjes „roovertje" speelden, ziet men ze nu alleen of in groepjes, al of niet onder leiding, waar nemend, pratend botaniseerend, bezig niet om el kander te vangen, maar om de natuur eenige te voren nog niet bekende waarheden te ontstelen, om die op te bergen ter nadere bewerking in school of studeerkamer. Vader Van Alphen zou er buitenge woon mee zijn ingenomen, doch dit is meer een geval van ironie der werkelijkheid, want er zijn in zekeren zin nauwelijks twee scherper tegenvoeters denkbaar dan Thijsse en Van Alphen. De eerste een en al natuur en frissche lucht, de ander een en al bestu deerde manier. En toch Maar de lezer heeft nu genoeg stof tot overdenken. 16

Adresboeken Bloemendaal | 1927 | | pagina 28