OPENBARE VERKOOPINGEN. in de gemeente BLOEMENDAAL. 313 Openbare verkoopingen van onroerende goederen geschie den in de gemeente Bloemendaal, in 't algemeen bij inzet, hooging en toeslag. Betreffende één perceel, dan gewoonlijk in één zitting zonder hooggeld en alleen bij inzet en afslag. Tusschen inzet en toeslag ligt minstens een tijdperk van ejn week. De hoogste bieder, inzetter genaamd, heeft het recht van de eerste verhooging. De hooging staat overigens voor elk gegadigde open tot aan den toeslag. Voor den toeslag worden de hoogingen gesloten en geschiedt de veiling bij afslag. Plokgeld bedraagt: 1 der hoogste bieding. Hooggeld: 10 van elke verhooging, bij ophouding van het perceel 5 dier verhooging. Plokgeld en hooggeld zijn ten laste van den kooper; evena's de combinatieplokken. Van de combinatie van perceelen wordt geen hooggeld be taald; de veiling daarvan geschiedt alléén bij opbod en afslag op de tweede zitting. De hoogste bieder eener combinatie krijgt 1 van het hoogste bod. Onkosten: 6'ƒ2 der koopsom door kooper te betalen binnen acht dagen na de toewijzing tegelijk met de plokgelden en hooggelden. Betaaldag der koopsom in den regel uiterlijk zes weken na de toezegging. Gebruikelijk is de veilingen te houden des avonds na 8 uur. Openbare verkoopingen van meubilaire goederen geschieden a contant met 10 opleggeld en 0.05 per koop voor „tafel of werkgeld". Aan verkooper wordt 11/2 restitutie verleend. Eventueel uit te loven plokgelden zijn voor rekening van verkooper. Openbare verkoopingen van hout worden gehouden in de wintermaanden. Het opgeld hiervan bedraagt 7'/2 en voor hout, dat nog gehakt moet worden, 5% bakgeld daarenboven. De koopen kunnen vervoerd worden op vertoon van kwi tantie, waarop blijkt dat betaling is geschied, welke in den regel moet geschieden vóór den 15den Februari. 19

Adresboeken Bloemendaal | 1927 | | pagina 333