JACOB CHRISTIAAN DE WIJS 1 November 1868 14 Februari 1928 's Menschen leven, kortstondig als het gras, dat zoo ge groeid, zoo wordt gemaaid, als de vlucht van een vogel, hij komt van ver en verdwijnt zoo weer aan den einder, is wel eens vergeleken met het zoogenaamde zonnespectrum, de lichtband, de band van regenboogkleuren, die zich uitstrekt tusschen ultra-rood en ultra-violet, en die gevormd wordt als een zonnestraal gebroken wordt door kristal. De verge lijking gaat, als alle vergelijkingen, maar ten deele op; want bij de menschen overweegt bij den een het rood, bij den ander het blauw, bij weer een ander het groen. Toch zijn er enkele menschen, die, naar het voorbeeld van onzen Heiland, al zijn zij zich dit, gelukkig maar, zelf niet bewust, alle uit het groote Licht gebroken kleuren naast elkaar in zich bevatten en ten toon spreiden. En wie den indruk, die hun leven achter laat, in zichzelf samenvat, ziet een wit licht, hij beleeft een zonnig schouwspel. Zoo was het leven van Jacob Christiaan de Wijs, zoo herdenken wij hem en danken wij-voor wat in hem en door hem gegeven werd. Wij, dat zijn, behalve zijne hem innig liefhebbende vrouw en kinderen, verwanten en vrienden, de lieden, die de Zeeën bevaren of doen bevaren, die mede aan zijn arbeid, aan zijn helder verstand, aan zijn trouw in vak en werkkring, het dankten dat schepen konden bevracht worden naar alle werelddeelen, waardoor zij werden geholpen aan brood, werk en leven; wij, dat zijn de mannen van handel en nijver heid, die hem bewonderden als een wonderlijk geheel van 3 In memoriam, ter herinnering, opdat wij aan hem indachtig blijven

Adresboeken Bloemendaal | 1928 | | pagina 15