Van~Leeuwenhoek-film werd samengesteld met medewerking van Dr. W. H. van Seters te Leiden, die van leven en werken van onzen grooten landgenoot speciaal studie had gemaakt. Begin 1925 kwam gereed de thans overbekende Malaria film, vervaardigd in opdracht van het Nederlandsche Roode Kruis, een overzicht gevend van het geheele Malariavraag- stuk, de ontwikkeling van de parasiet, de biologie van de Malariamug en de hier te lande toegepaste bestrijding. Deze film is bestemd om kennis omtrent de malaria te verspreiden en de bevolking ertoe te brengen de malariabestrijding en de muggenverdelging zelf ter hand te nemen. Ook de Mglaria- film vond veel waardeering. Zij werd vertoond door de Noordhollandsche Malariacommissie in een 60-tal plaatsen in Noordholland en verder in de voornaamste plaatsen van ons land, meestal toegelicht door Dr. Doyer, Inspecteur van de Volksgezondheid. Ook in het buitenland had de film succes, o.a. werd zij vertoond voor het 12e Intern. Congres voor Hygiëne in het Instituut Pasteur te Parijs, voor de Hygiënische Commissie uit den Volkenbond en voor de Medical Society te Londen. Ook de Internationale Health Board of the Rockefeller Fundation toonde veel belangstel ling voor de film. De Malariafilm werd gedurende 1925 nog belangrijk uitgebreid. Zij werd vervaardigd met medewerking van Dr. van Seters te Leiden, Dr. P. C. Korteweg te Amsterdam en Dr. Jac. P. Thijsse te Bloemendaal. Naast de beide genoemde films kwamen gereed ,.Uit het Rijk der Kristallen", een film, die een beeld geeft van de uiterst merkwaardige en vaak onvergelijkelijk mooie vormen en bewegingen, die allerlei chemische stoffen bij het uit- kristalliseeren, onder het microscoop vertoonen, voorts een film over het Hoogovenbedrijf, opgenomen aan de Halberger Hütte te Saarbrücken, in opdracht van de Fa. Geveke, ver tegenwoordiger voor de Halberger Hütte, verder' ver schillende kleinere micro-films over Amoeben, bacteriën, protozoen, diatomeeën, enz. en een film over de voordeelen der Waterleiding, vervaardigd in opdracht van het Prov. Waterl. Bedrijf van Noordholland, eveneens met een groot aantal micro-opnamen. De heer Mol, die ook als publicist een goeden naam heeft o.a. als^ geregeld medewerker aan het fototijdschrift „De Camera behoort, de lezer zal dit toegeven, tot de rij van merkwaardige figuren, waarmede Bloemendaal als woonge- meente gezegend is. - 13

Adresboeken Bloemendaal | 1928 | | pagina 25