14 Ten slotte nemen wij hier enkele persbeoordeelingen van Mol's Malariafilm over, om te doen zien, hoe deze eenvoudige Bloemendaler ook buiten de grenzen onzer gemeente ge waardeerd wordt. Prof. Viktor Schilling, Berlijn, schreef een uitvoerig artikel in „Medizin und Film" (no. 17, een 14-daagsch tijd schrift, dat men kan bestellen bij dr. A. v. Rothe, Berlin N.W. 6, Luisenstrasse 51), waarin hij deze film prijst als „biologisch ganz besonders hübsch" en na een beschrijving te hebben gegeven van de film zegt: „Damit wissen wir eigentlich alles Wesentliche und haben dies in höchst amüsanter Form in wenigen Minuten gelernt." Dr. R. A. in ,,Le Temps": „En resumé ce film est remarquable pour sa valeur de vulgarisation, comme au point de vue scientifique. Cette séance a été honorée de la présence de S. E. Ie ministre des Pays Bas, le Jhr. J. Loudon." Het „Handelsblad" over de vertooning te Parijs: vooral de schitterende opnemingen van de manier, waarop de mug de pop verlaat, een oogenblik uitrust, de vleugels opvouwt en wegvliegt, wekten in de ademloos ge spannen zaal een schok van bewondering. Het spreekt van zelf, dat de hoorders geestdriftig instemden met het door den president gesproken woord van dank." Dr. Jac. P. Thijsse in de „Groene Amsterdammer" van 11 October 1924: „Thans liggen eenige honderden meters rolprent voor ons. Bevoorrechte ingewijden en deskundigen hebben hem zien draaien en er is maar één oordel: „beter dan Siedentopf Dr. J. J. Th. Doyer in de Geneeskundige Gids: „In den heer C. Mol te Bloemendaal, die in samen werking met Dr. van Seters te Leiden een Bureau heeft voor Wetenschappelijke Kinematografie, vonden wij den man, die ten volle berekend bleek voor de taak deze film te ver vaardigen." Het adres van „Multifilm" is Spaarne 5759 te Haarlem, alwaar ook het laboratorium van den heer Mol gevestigd is.

Adresboeken Bloemendaal | 1928 | | pagina 26