VOORBERICHT DEN LEZER HEIL! De gegevens voor dezen vijftienden jaargang, zijn voor het grootste gedeelte bijgewerkt tot op den dag. Voor het alphabetisch „Register op de in onze gemeente geldende verordeningen", verwijzen wij naar de veertienden jaargang van Help U zelf. Vóór men het boekje gebruikt, raadplege men het Verbeterblad, links hiervan, en den Inhoud op de volgende bladzijde. Het is een aardig werkje voor een der kinderen des huizes, de verbeteringen netjes met inkt in het boekje zelf toe te passen. De artistieke foto's in dezen jaar gang zijn vervaardigd door den heer J. C. Mol. De alphabe tisch gestelde Lijst van Straten en Wegen is gedrukt op rose papier, die der Eigennamen van buitenplaatsen en huizen op blauw, die van Beroepen op geel papier. Onze gemeente is voor de ziekenzorg voor een deel op Haarlem aangewezen; zoo is b.v. het oprichten eener eigen eerste rangs klassen- kliniek nog slechts in voorbereiding; daarom is ditmaal opge nomen een Lijst van alle genees- en heelkundigen, specialisten en tandartsen, welke telefonisch aangesloten zijn. Nieuw is ook de op blz. 41 gestelde Lijst van Straatnamen, met de daarachter gevoegde naam der postbestelling; deze lijst is daarom zoo nuttig, omdat de ressorten van de gemeenten (en van de wijken van onze gemeente) niet samenvallen met de ressorten der postkantoren, van waaruit besteld wordt. Enkele Memorandum-bladen zijn ingevoegd voor het maken van aanteekeningen. De Naam- en Adreslijst van inwoners onzer Gemeente is gezet uit een nieuwe, duidelijke letter, en verbeterd opgesteld, zoodat het geheel aan overzichtelijkheid wint. Kenners zullen toegeven, dat dit boekje aldus een drukwerk is van den eersten rang. Den heer Timmer en zijn staf komt hiervoor een woord van hartelijken dank toe. Trouwens voor tweede-rangswerk, op welk gebied ook, is in Bloemendaal geen plaats. Men belle, zoonoodig, in alle zaken ons Bloemendaalsch jaar- en Adresboekje betreffende uitsluitend op den heer Timmer 22003), of mijzelf. Moge dit boekje weer velen in huis en zaken nut en genoegen verschaffen. Mr. P. TIDEMAN. MAART 1928. Ill

Adresboeken Bloemendaal | 1928 | | pagina 7