IX Wie was de man die vanaf de bok uit de hoogte op alles neerkeek, die een goede kijk op de dingen had, die altijd de teugels in handen had, die het klappen van de zweep kende, die in weer in wind, bij nacht en ontij een ieder die zich aan zijn zorgen had toevertrouwd in veilige haven bracht Het was onze vriend Gerrit Knaapen, die als koetsier bij Gebrs. Böttger in dienst was. In den zomer reed hij met het victoriatje en in den winter met het coupétje, de alom bekende voertuigjes op guttapercha banden, die geruischloos voortrolden. Een gezellig gerinkel van een belletje dat op het paardentuig was aangebracht en het gemoedelijke gehos-klos van de paarden hoeven op de straat kondigden aan, dat een dier smaakvolle vervoer middelen in aantocht was. Een ieder kende Gerrit en de meeste passagiers zeiden bij het in of uitstijgen van het vehikel„Blijf maar zitten Gerrit, ik kom er wel uit". „Goed Mijnheer", zei Knaapen dan dankbaar, omdat het hem moeilijk viel steeds van de bok te moeten komen. Door Gebrs. Böttger werden auto's aangeschaft, waardoor bijna niet meer met paard en rijtuig gereden werd. Deze werden van de hand gedaan en alleen het coupétje bleef over. Doch ook dit voertuig had zijn besten tijd gehad en het was in October van het vorige jaar, dat Gerrit zijn laatste rit met het coupétje maakte. Gerrit is nog altijd bij Gebrs. Böttger, waar hij reeds 37 jaren in dienst is. Dat de firma Gebrs. Böttger het werk van haar trouwen knecht respecteert, bleek wel uit het feit, dat hem na 30 jarigen diensttijd door haar een gouden horloge met inscriptie overhandigd werd. Dat hij nog vele jaren bij de firma Gebrs. Böttger in dienst moge zijn, zij onze wensch.

Adresboeken Bloemendaal | 1929 | | pagina 13