ZANDVOOKTSCHELAAN 34 TELEFOON 26156 275 De toelating van nieuwe leerlingen geschiedt eens per jaar en wel op den eersten schooltijd in April. Daartoe wordt de leeftijd van 5*/, jaar vereischt. De leerlingen worden naar gelang hunner vor deringen verdeeld in 7 klassen. Het schoolgeld wordt voor alle openbare lagere scholen geheven volgens het kohier van den hoofdelijken omslag in de gemeente. Onvermogenden worden vrijgesteld. Voor het vervolgonderwijs wordt de helft van het schoolgeld der dagschool in rekening ge bracht. CHRISTELIJKE SCHOOL VOOR L. O. EN U. L. O. Bosch en Duinlaan la. Bestuur: Ds. J. C. van Dijk, Voorzitter. Ds. V. Roos, Secretaris, Brederodelaan 9b, Bloemendaal. H. Hogenbirk, Penningmeester, Noorder Stationsweg 20, Bloemendaal, 22238. Mevr. A. Warnderink Vinke. Ds. J. C. Brussaard. Schoolarts: Dr. H. L. van Beusekom. Hoofd der School: Tj. K. Roosjen. Onderwijzers U.L.O.: J. W. Schotman, C. S. Kruisselbrink. Onderwijzeres U.L.O.: C. A. Knetemann. Onderwijzers L.O.: F. H. van Reenen, H. van den Brink. Onderwijzeressen L.O.: F. J. Trompetter, C. C. Knetemann, M. C. Lenselink, M. C. M. Duyfjes. Vakleeraren: P. A. Kok en D. C. van Alewijk, Gymnastiek; J. H. van Ginkel, Teekenen; Mej. Dr. W. S. A. van Meer, Fransch. A. Schipper, Concierge. De school leidt op voor de toelatings-examens H.B.S., Gymnasium en Lyceum; de U.L.O.-afdeeling voor het M.U.L.O.-diploma en voor examens van denzelfden omvang. SINT THERESIASCHOOL TE BLOEMENDAAL. Denneweg 14. R. K. Lagere School voor jongens en meisjes onder leiding der Eerwaarde Zusters van het Sint Jozef gesticht te Bloemendaal. De school telt 7 leerjaren en sluit aan op het M.U.L.O. Behalve het gewone onderwijs wordt ook les gegeven in Gymnastiek. Na schooltijd bestaat er gelegenheid tot onderricht in Fransch-, Duitsch en Engelsch. Kinderen, die nog geen onderwijs ontvangen hebben, worden ge plaatst bij het begin van het schooljaar 1 September.

Adresboeken Bloemendaal | 1929 | | pagina 313