VOORBERICHT DEN LEZER HEIL! Journalistiek als kunst vereischt vlotheid, nauwkeurigheid, duidelijkheid. In de toekomst zal ze ook den eisch van kortheid stellen. Het samenstellen van een jaar- en adresboek als ons „Help U Zelf" stelt naast nauwkeurigheid en duidelijkheid den eisch van overzichtelijkheid en volledigheid. De heer Timmer en de zijnen hebben dit jaarboekje weder zeer overzichtelijk en volledig gemaakt. De keurigheid van uitvoering is weder boven mijn lof verheven. Inderdaad, wie zijn drukwerk keurig wil verzorgd hebben, kan bij den heer Timmer terecht. Het is geen wonder dat ons „Help U Zelf navolgers heeft gevonden. Toch spant ons adresboek nog steeds de kroon misschien wel boven alle soortgenooten in ons land; dit is geen zelfverheerlijking. Het is duidelijk, dat degeen die deze uitgave verzorgde van hem, die 17 jaar te voren de eerste opzet maakte, voor dezen jaargang nog alleen maar hulp behoefde voor de laatste verbeteringen en „Een woord vooraf". Op het gebied van ondernemingen als deze wordt niets bereikt zonder hulp van vele anderen. Welwillende gemeen te-ambtenaren, besturen van vereenigingen en tal van ande ren hebben deel aan dit werk; zijn hoofdtitel, waarop wij auteursrecht hebben, heeft dezen zin: „Ingezetenen van Bloemendaal, en gij allen, die uw weldadigheid, uw goed heid hier willen toonen of uw reislust, uw speurzin naar een geschikte woonplaats, een aardige villanaam, en tal van ander lusten en begeerten hier wilt botvieren, hoort!; door dat velen óns hielpen kunnen wij U thans toeroepen: Helpt verder Uzelf, hier hebt gij in boekvorm den aar drijkskundigen en menschkundigen toestand onzer gemeente, als op een willikeurigen datum in 1930 gestoken; doet er uw voordeel mee; legt het bij uw telefoonboek, uw kan tooragenda, uw vereenigingsreglement, uw bijbel, kortom bij alles wat gij dagelijks raadpleegt." Wij zinspeelden er reeds op, dat het bevolkingsregister onzer gemeente den grondslag vormt van onze adreslijst; stel eens, dat iemand bij zijne vestiging alhier zich bij het V

Adresboeken Bloemendaal | 1930 | | pagina 9