282 Kinderen, die nog geen onderwijs ontvangen hebben, worden ge plaatst bij het begin van het schooljaar 1 September. Voor Jongens en Meisjes vanaf 3 jaar is er gelegenheid tot plaat sing op de Fröbelschool. Spreekuren van het hoofd der school zijn Woensdag- en Zaterdag middag van 23 uur. Het Internaat. Voor meisjes vanaf den leeftijd van 3 jaar. Kostgeld 150. per jaar. Het R.-K. Observatiehuis voor meisjes „Maria Immaculata". Dit is geheel van het Internaat gescheiden. Adres: Krommelaan No. 2. Observatietijd gewoonlijk 3 maanden. Kosten 1.75 per dag. R.-K. JONGENSSCHOOL TE OVERVEEN. Zandvoorterpad 8. Hoofd der School: G. A. van der Meij. Onderwijzeres: Mej. J. M. J. Roozen. Onderwijzers: L. N. ten Hacken, B. J. v. Oploo, J. A. v. Overbeek, J. J. ten Berge, N. J. v. d. Maat. Vakleeraar in de Gymnastiek: A. Senden. Vakleeraar in handenarbeid: H. Th. Veringa. De school telt zeven leerjaren. Aanvang van het schooljaar 1 Sep tember. Behalve in de gewone vakken, wordt onderricht gegeven in Fransch, Handenarbeid en Gymnastiek. Opgeleid wordt voor de toelatings-examens: H.B.S., Gymnasium, Kweekschool, Ambachts school enz. R.-K. MEISJESSCHOOL TE OVERVEEN. Korte Zijlweg 9b. Onder leiding der Eerwaarde Zusters van J. M. J. te 's-Hertogenbosch. Hoofd der School: Zuster Marie Gerardine (A. v. Zeyl). De school telt 7 leerjaren en sluit na het 6de leerjaar aan op het U. L. O. Behalve het gewone onderwijs wordt ook privaat-onderricht gege ven in Fransch, Engelsch en Fraaie Handwerken. Bij het begin van het schooljaar 1 September, worden nieuwe leerlingen aangenomen, die nog geen lagere school bezocht hebben. Voor leerlingen, die reeds een lagere school bezochten, is steeds plaatsing te verkrijgen. Voor Jongens en Meisjes vanaf 3 jaar is er steeds plaatsing te verkrijgen op de Fröbelschool.

Adresboeken Bloemendaal | 1932 | | pagina 310