244 ,,'T KOPJE". Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs met 5-jarigen cursus Koepellaan 8, Bloemendaal. Schoolgeld volgens Gemeenteregeling progressief voor Bloemendaal, Haarlem, Heemstede en Beverwijk. Directrice: Mej. Y. I. M. Steyns, leerares in de Fransche Taal en Letterkunde. Leeraren en leeraressen: Mej. W. J. Barkhuis, Gymnastiek. Mevr. W. L. BoldinghGoemans, Leerares in de Fransche Taal en Letterkunde. Mej. C. D. ten Bruggencate, in de Engelsche Taal en Letterkunde. Mej. E. de Bruyn van Melis- en Mariekerke, Tuinarbeid. Mevr. M. Drees, in Knippen en Naaien. Mevr. Dr. M. de LangeZieren, Natuur- en Scheikunde. Mej. Dr. B. Lindeyer Natuurlijke Historie. Mej. Dra. B. Postma, Nederlandsche Taal en Letterkunde. De heer J. A. Reinders, Geschiedenis en Staatsinrichting. Mej. G. Ritter, in Handwerken. Mej. M. A. E. Romp, in Teekenen. Mej. Dra. F. H. Smit, Leerares in de Wis- en Natuurkunde. Mej. Dra. J. A. de Vries, Leerares in de Duitsche Taal en Letter kunde. De heer J. Lempersz, Leeraar in de Aardrijkskunde. Dr. H. Immink, Leeraar in de Gezondheidsleer. Mej. S. Giltay Veth, leerares Slöjd. Mej. S. de Josselin de Jong, Openluchtspel. Mej. W. F. Verschuur, leerares in Handelsrekenen en Boekhouden. OPENBARE SCHOOL VOOR LAGER ONDERWIJS EN UITGEBREID LAGER ONDERWIJS (U.L.O.). School A (voor Uitgebreid Lager Onderwijs) 4 leerjaren. Hoofd: Dr. T. Popma. Onderwijzers: A. F. Hoekstra, P. Rezelman, D. Kuiper, W. van der Hoef, J. A. van Rijswijk en J. A. Huneman. School B (gewoon lager onderwijs) 6 leerjaren. Hoofd: Dr. T. Popma. Onderwijzeressen: E. C. M. P. Wijntjes, J. E. van de Vliervoet en T. Noorman. Onderwijzers: D. Duinker, J. K. Veurman en E. M. A. Duyckinck Dörner. Onderwijzeres in de nuttige en fraaie handwerken: Mevr. A. J. van VlietVorstelman. Leeraar in het teekenen: J. K. C. van Brussel. Leeraar in de gymnastiek: J. van der Laan. Leerares in de gymnastiek: Mej. P. de Roos. Leeraar in het boekhouden en handelsrekenen: R. Prosée. Leeraar in den zang: P. de Nobel. Concierge: J. Groeneveld. De school bestaat uit 10 leerjaren. Zij leidt op voor de le, 2e en 3e klasse H.B.S., voor de 4e klas L.E. afd. van het Lyceum, voor de eerste klasse Lyceum of Gymnasium en voor de diploma's A en B, M.U.L.O.

Adresboeken Bloemendaal | 1934 | | pagina 276