OPENBAAR ONDERWIJS: Hartenlustschool (u.l.o.) Bloemendaal, Vijverweg 31. Hoofd: G. J. Wenderich, J. Mauritsplein 7, Overveen. Bornwaterschool (g.l.o.) Bloemendaal, Ign. Bispinckln 1. Hoofd: J. B. Klein Poelhuis, Dr. D. Bakkerlaan 18, BI.daal. Julianaschool (g.l.o.) Overveen, W. de Zwijgerlaan 120. Hoofd: R. D. Lagendaal, J. Mauritsplein 20, Overveen. Vondelschool (g.l.o.) Aerdenhout, Jul. v. Stolberglaan 25. Hoofd: J. A. C. Bleeker, Distellaan 23, Aerdenhout. Graaf Florisschool (g.l.o.) Vogelenzang, Vogelenz.weg 57. Hoofd: G. J. Kelder, Vogelenzangscheweg 55, Vogelenzang. Ouderraad: Secretaris de Heer U. J. Cerfontaine, Pr. Hen driklaan 107, Overveen. BIJZONDER ONDERWIJS: Christelijke School voor L.O. en U.L.O., Bosch- en Duin laan la, Bloemendaal. Hoofd: G. d'Olivat, Zomerzorger- laan 5, telef. 22866. Opleiding Gymnasium H.B.S. en Lyc. U.L.O.-afdeling: opleiding diploma's A en B. Secretaris schoolbestuur: H. Beekman, Bloemend.w. 109, Bloemendaal. Bloemendaalsche Schoolvereniging. Lage Duin en Daal- scheweg 17, Bloemendaal, telef. 22128. Opleiding: H.B.S., Gymnasium en Lyceum. Hoofd der school: vacature. R.K. St. Theresiaschool voor Meisjes, Bloemendaal, Den nenweg. Hoofd: Zr. E. J. G. Sutman. Opleiding voor Lyc., Gymnasium, enz. In het 7e leerjaar wordt gelegenheid gegeven het diploma lingerie te behalen; in het 8e leerjaar het diploma voor costumière. R.K. Jongensschool „St. Adelbertus", Bloemendaal, Den nenweg 15. Hoofd: J. J. Luyben. Opleiding voor Lyceum, U.L.O. enz. R.K. Meisjesschool te Overveen, K. Zijlweg 9b, tel. 15811, onder leiding der Eerw. Zusters van J. M. J„ te den Bosch. Hoofd der school: Zuster Maria Theresia. 1. Zesjarige opleidingsschool voor U.L.O., H.B.S., Gym nasium en Lyceum; er wordt, privaat onderricht gegeven in de Franse taal. 2. 7e en 8e leerjaar waarin de meisjes onderricht wordt gegeven in koken, strijken, wasbehandeling, kinderver zorging, huishoudelijk werk en algemeen vormend onderw. 3. Op de vakschool ontvangen niet-leerplichtige meisjes grondig onderricht in knippen en naaien van onder- en bovengoed. Bij het eindigen van de cursus wordt, na afge legde proeven van bekwaamheid een diploma uitgereikt. 4. Fröbelschool voor jongens en meisjes boven 3 jaar. Spreekuren van het hoofd der school: Ma, Di en Do 5-6 u. R.K. Jongensschool „St. Aloysius", Zandvoorlerpad 8, Overveen. Hoofd der school: G. A. van der Meij, Juliana- laan 92, Overveen, telef. 18715. De school telt 6 leerjaren. Aanvang van het schooljaar 1 Sept. Behalve in de gewone XI

Adresboeken Bloemendaal | 1948 | | pagina 15