6 GEMEENTE BLOEMENDAAL In onze gemeente i s de KRUI SVERENI Gl NG (voor al Ie gezindten) een on misbare instelling op het gebied van de preventieve gezondheidszorg.De werk zaamheden van de KRUISVERENI Gl NG ten behoeve van haar leden zijn: 1. Deskundige verpl eeghulp door de wijkverpl eegsters op doktersadvies 2. Het geven van injecties door de wijkverpleegsters op doktersadvies 3. Huisbezoek en het geven van advies bij chronische ziekten 4. Huisbezoek en advies bij ontslag uit het ziekenhuis 5. Het uitlenen van verplegingsartikelen bij ziekte thuis circa 6 weken 6. Consult van een diëtiste op doktersadvies 7. Consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, elke week 8. Cursussen en voorlichtingsavonden, bijv.: Moedercursussen, zuigel ingen- en kleutercursussen, EHBO-cursus 9. Preventieve onderzoeken, bijv.: Gehoortest bij zuigelingen, onderzoek hart- en vaatziekten 10. Gymnastieklessen vóór- en na de zwangerschap Gymnastiek voor bejaarden en huisvrouwen 11Kleutergymnastiek op doktersadvies 12. Kraamverzorging: Opgaven hiervoor kunnen geschieden bij het Kraamcentrum van de Kruis verenigingen te Haarlem, Kenaupark 15-17, telefoon: 31 29 55 13. Wekelijkse handwerkmiddag voor belangstellenden en bejaarden o.l.v. Mevrouw A.Saeijs-Molenaar, Prins Mauritslaan 109 te Overveen, telefoon: 26 13 15 14. De gezins- en bejaardenverzorging wordt uitgevoerd in regionaal ver band door de Stichting Gezinszorg Kennemerl and/Zuid, Heemsteedse Dreef 38 te Heemstede, telefoon: 28 98 64. I n het wijkgebouw van de Kruisvereniging, Bloemendaal seweg 106 te Bloemendaal houdt mevrouw D.J.Defares-Tuijn van ma t/m vrijdag van 9-10 uur 's ochtends spreekuur, voor de bewoners van Bloemendaal Duinlustpark en Overveen. Ditzelfde doet mejuffrouw A.P.M.ten Bosch op dezelfde uren en dagen voor de bejaardenverzorging. Telefoonnummer 2669 13. De Wijkverpleegsters zijn in het Wijkgebouw van de Kruisvereniging bereik baar van maandag t/m vrijdagmiddag van 13 tot 14 uur. Ook voor het lenen van verplegingsartikelen uit het magazijn kan men aldaar terecht op genoem de uren Telefoon Wijkgebouw: 25 21 29. Voor weekend-diensten raadplege men in de medische agenda week- en dag bladen. De minimum contributie bedraagt 27,50 per kalenderjaar, per gezin. Degenen, die na 1 juli van enig jaar lid worden van de Kruisvereniging be talen de halve jaarcontributie. Zij, die plotselinge hulp nodig hebben, en géén lid van de Kruisvereniging zijn, betalen twee maal de geldende jaar contributie ineens.

Adresboeken Bloemendaal | 1974 | | pagina 10