XIV Museum ran Kunstnijverheid. Op het Paviljoen „Welgelegen", Haarlemmerhout. Ingang: Op het terras. Opgericht ter ontwikkeling van den kunstsmaak van het Nederlandsche volk en ter bevcrdering van het kunstambacht. Aanzienlijke verzamelingen van reproductiën der bouw-en beeld houwkunsten j modellen ten behoeve der metaal-industrie, van het meubelvak en de houtsnijkunst; uitgebreide verzame ling van porselein-, glas- en aardewerk, van werken betrek king hebbende op de textiele kunsten, enz. In de boekerij, waarvan gratis gebruik kan gemaakt worden en waaruit boek- en plaatwerken door het geheele Rijk in bruikleen worden gezonden, zijn tevens alle kunstambachten vertegenwoordigd. Geopenddagelijks, van 104 uur. Toegang 25 cents per persoon. Des Zondags vrijen toegang. Leden der N ederlandsche Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid hebben op ver toon van diploma vrijen toegang. Teekenschool roor Kunstnijverheid. Naast het Paviljoen „Welgelegen", Dreef. Op de aan het Museum verbonden Teekenschool bestaat ge legenheid a. Onderwijs te ontvangen in het teekenen, schilderen, boet- seeren en hetgeen verder voor eene artistieke opleiding wordt vereischt. Niet alleen de school, ook de Boeken en het Museum staan daarvoor ter beschikking. b. Voor jongelieden, te worden opgeleid voor modelleur, beeld bouwer in hout, decoratie-schilder of graveur op metaal. Het onderwijs is grondig en gericht op de practijk, zoodat leerlingen, die den volledigen cursus hebben doorloopen, een moeilijken en langdurigen leertijd aanmerkelijk hebben bekort en in staat zijn arbeid te verrichten, waardoor zij in hun onderhoud kunnen voorzien. x. Voor dames, onderwijs te ontvangen in het kunstnaaldwerk en in het maken van teekeningen en ontwerpen op dit ge bied. De eischen voor het examen ter verkrijging van de akte voor Praaie Handwerken worden hierbij in het oog gehouden. tl. Zich voor te bereiden tot de toelatings-examens voor de Normaalschool voor Teeken-onderwijzers en de Rijks-Aca demie en het examen Lager Onderwijs Handteekenen.

Adresboeken Haarlem | 1891 | | pagina 18