XV e. Voor jongelieden, die overdag practisch werkzaam zijn, zicli des avonds te oefenen in het teekenen en boetseeren en voor het kunstambacht vereischte theoretische vakken. Belangstellenden, die inlichtingen verlangen betreffende Museum, Boekerij en Teekenschool, kunnen zich daartoe wenden tot E. von Saher, Conservator van het Museum, Directeur der Teekenschool voor Kunstnijverheid. Hlssehoppetijk Museum voor kerkelijke oudheid, kunst en geschiedenis, vooral van Neder land en meer bijzonder van het Haarlemsch Bisdom. Kruisweg 65. Geopend: dagelijks, uitgenomen des Zaterdags en op Zon en feestdagen, van 10 tot 3 uur. Toegang 25 cents per persoon. Doorloopende toegangskaarten voor een geheel jaar a 1 gulden. Museum der stad Haarlem. Geopend: Alle werkdagen; van 15 April tot 14 October van 10 tot 4 uur; van 15 October tot 14 April van 10 tot 3 uur. Toegang 25 cents de persoon. Des Zondags van 12 tot 4 uur kosteloos; de overige Christelijke feestdagen tegen betaling van 25 cents de persoon. Kinderen beneden de acht jaren worden in het geheel niet toegelaten; kinderen van acht tot veertien jaren niet aan onder behoorlijk geleide. De beide Zondagen van de Ker mis is het Museum gesloten Gemeentebibliotheek. In het Prinsenhof. Deze boekerij, het eigendom der gemeente, is in 1596 ge sticht. Zij bevat handschritten, incunabelen, alsmede een groot aantal boekwerken, behoorende tot verschillende wetenschappen; de geschiedenis der uitvinding van de boekdrukkunst, de let terkunde, enz. zijn er bijzonder in vertegenwoordigd. Zij is kosteloos toegankelijk des Woensdags en Zaterdags, des namiddags van 2 tot 4 uur. In de maand Augustus gesloten. Rijks- en Provinciaal Archief in Koord-Holland. Gevestigd in het Gouvernementsgebouw, Jansstraat 46. De verzameling is toegankelijk des Woensdags en Zaterdags. Rijks- en Provinciaal Archivaris: C. J. Gonnet. Orgelbespeling in de Groote Kerk. Toegang: Oude Groenmarkt. Des Dinsdags van 1 tot 2 en des Donderdags van 2 tot 3 uur. Toegang vrij.

Adresboeken Haarlem | 1891 | | pagina 19