252 ■van de Seine, aan do Prefectuur van Politie, aan de Kamor van Koophan del van Parijs on aan de Griffie van de Rechtbank van Koophandel. Aandeel in de winsten der Maatschappij. Hot aandeel, dat do verzekerden in de winsten der Maatschappij genieten, wordt op de royaalste wijze be rekend. 50 pot. minstons dor gemaakte winsten wordt jaarlijks aan de v.-rzekerden toegekend. Buitendien heeft do verdoeling geregeld ieder jaar plaats on niet om de twoe of moor jaren, hetgeen den verzekerden een be langrijk voordeel oplovert. Als maatstaf van vordoeling wordt aangenomen alle gestorto premiön, niet de jaarpremie. Wonschon ao verzekerden geen doel to nomen in do winsten, dan wordt uo jaarpremio met 10 pet. verminderd. Voorbeelden. Verzekering voor liet geheele loven: Iemand, oud 30 jaar, verzekert aan ziino echtgonoote, erfgenamen of wien ook 10.000 gulden onmiddellijk na ziin dood door jaarlijks 240 gulden to betalen met recht van aandeel in de winsten. Zonder aandeel in de winston bedraagt do premie f224,10 jaarlijks. Gemengde verzekering: lomand, oud 30 jaar, vurzekert zich zelf een kapi taal van f 10.000 op zijn 50ste jaar of dat kapitaal onmiddellijk na zijn over lijden aan zijno echtgonoote, erfgenamen of een ander porsoon door jaarlijks of hoogstens gedurende En jaar oeno premie te betalen van 479 gld. mot aandeel in de winsten of 431 gld. zonder aandeel in do winsten. (Verzekering op vaston termijn. In het bijzonder aan to bevelen als uit zet-verzekering.) Dc Heer G., oud 30 jaar, wil aan zijn zoon oen kapitaal van 10.000 gld. verzekeren, wanneer hij meerderjarig zal zij tl, bijv. 20 jaren. In plaats van oene verzekering in geval van levon [zoogenaamde uitgo- stolde verzekering] to sluiten op het hoofd van zijn kind, gaat hij eon con tract aan van verzekering op vasten termijn op zijn eigen hoofd en lijj lieeft jaarlijks oene premie van 371 gld. [zonder winstaandeel] of 412 gld. [met winstaandeel] te betalen. Indien het kind komt to overlijden veornet verstrijken van den termijn van 20 jaren, blijft het contract geldig, omdat het rust op liet hoofd van den vader; de Heer G. behoeft slechts oen ander persoon als. beneficiant aan to wijzen. Indien do vader vóór de meerderja righeid van zijn zoon sterft, buhooveu er goeuo premilin meer betaald to worden on do Maatschappij zal hom dan, na het verstrijken van den be paalden termijn, het overeengekomen kapitaal uitbetalen. Dadelijk ingaande lijfrente: 1. Uo Heer II., ongehuwd, hoeft geen bloed verwanten meer. Hij bezit 10.000 gld. en Is 70 jaar oud. Hij stort zjjn ka pitaal lijj de Maatschappij, die hem gedurende zijn gehoolo loven zal beta len eone jaarUjksclio rente van 1215 gld. indion aio halfjaarlijks of van 1197 gld. indion dio driomaandeljjks uitbetaal baar ia 2. l)o Hoor G., die nog jong is, verwacht een belangrijke erfenis na don dood van een bloedverwant, don Heer K.. oud 85 jaar, en inlusschen be slaat zijn geheele vermogen uit 5000 gld. Hij plaatse dit kapitaal te zijnon behoeve als lilfrento op het hoofd van zijn bloedverwant K. en ontvangt alle zes maanden eene rente van: 837 gld. r. 418,50 gld. Uitgestelde lijfrente: Do Heer M., ambtonaar [burgorlijk, militair of kor- keliikj, wien do Staat geen voldoend pensioen verzekert, wil zich zeiven door oen geringe jaariyksche bijdrago van zijn traktement oen bron van ikomsten vixrr zijn ouden dag schoppen. Hij is 35 jaren oud, en door van u af jaarlijks 308 gld. bij ao Maatschappij te storten, treedt lijj op 00- jarigen leeftijd in het genot van oen lijfrente van 1500 gld.

Adresboeken Haarlem | 1891 | | pagina 272