XII Conservator van het physisch kabinet: Dr. E. van der Ven. Conservator van het geologisch kabinet: mej. D. Winkler. Bewaarder van Teylers Fundatie-huis en bewaarder van Teylers Museum: H. J. Sckolten. Teylers Museum en Mibliotheek. Spaarne 16. Museum. Geopend: dagelijks, uitgenomen des Zaterdags en des Zondags en op feestdagen, van 113 uur; van 1 Mei tot uit. September van 114 uur. Bibliotheek. Geopendalle werkdagen van 14 uur. Koloniaal Museum. Paviljoen //Welgelegen», Haarlemmerbout. Ingang: Voorzijde, onder het terras. Het Museum is dagelijks geopend van 104 uur. Raadsleden der museums en donateurs en donatrices der Nederlandsche Maatschappij van Nijverheid hebben vrijen toegang met begeleidend gezelschap. Leden der Maatschappij met één dame. Vrije toegang wordt verleend: aan leerlingen der scholen, mits in niet te groot aantal en onder behoorlijk geleide; aan personen, die voor langeren tijd het Museum wenschen te be- studeeren, met het voornemen zich in de Koloniën te vestigen, en des Zondags op vertoon van vrijkaarten, tot een beperkt aantal, die op de werkdagen aan het Museum kunnen worden afgehaald. Nieuwe en belangrijke koloniale voortbrengselen worden van wege het Museum wetenschappelijk onderzocht. De koloniale boekenverzameling is steeds ten dienste van belanghebbenden. Museum ran Kunstnijverheid. Op het Paviljoen //Welgelegen», Haarlemmerhout. IngangOp het terras. Opgericht ter ontwikkeling van den kunstsmaak van het Nederlandsche volk en ter bevordering van het kunstambacht. Aanzienlijke verzamelingen van reproductiën der bouw- en beeld houwkunsten; modellen ten behoeve der metaal-industrie, van het me i bel vak en de houtsnijkunst, uitgebreide verzamelii g van porselein-, glas- en aardewerk, van werken betrekking hebbende op de textiele kunsten, enz. In de boekerij, waarvan gratis gebruik kan gemaakt worden en waaruit hoek- en plaatwerken door het geheele rijk in bruikleen worden gezonden, zijn tevens alle kunstambachten ver tegenwoordigd.

Adresboeken Haarlem | 1898 | | pagina 16