XIII Geopenddagelijks, van 104 uur. Toegang 25 cents per persoon. Des Zondags vrije toegang. Leden der Nederlandsche Maatschappij ter Bevordering van Nijverheid hebben op vertoon van diploma vrijen toegang. Teekensehool roor Kunstnijverheid. Naast het Paviljoen //Welgelegen/', Dreef. Op de aan het Museum verbonden Teekensehool bestaat ge legenheid a. Onderwijs te ontvangen in het teekenen, schilderen, boet- seeren en hetgeen verder voor een artistieke opleiding wordt vereischt. Niet alleen de school, ook de Boekerij en het Museum staan daarvoor ter beschikking. b. Voor jongelieden, te worden opgeleid voor modelleur, beeld houwer in hout, decoratieschilder, of graveur op metaal. Het onderwijs is grondig en gericht op de practijk, zoodat leerlingen, die den volledigen cursus hebben doorloopen, een moeilijken en langdurigen leertijd aanmerkelijk hebben bekort en in staat zijn, arbeid te verrichten waardoor zij in hun onderhoud kunnen voorzien. c. Voor dames, onderwijs te ontvangen in het kunstnaaldwerk en in het maken van teekeningen en ontwerpen op dit gebied. De eischen voor het examen ter verkrijging van de akte voor Praaie Handwerken worden hierbij in het oog gehouden. d. Zich voor te bereiden tot de toelatings-examens voor de Normaalschool voor Teekenonderwijzers en de Rijks-Academie en het examen Lager Onderwijs Handteekenen. e. Voor jongelieden, die over dag practised werkzaam zijn, zich des avonds te oefenen in het teekenen en boetseeren en voor het kunstambacht vereischte theoretische vakken. Belangstellenden, die inlichtingen verlangen betreffende Museum, Boekerij en Teekensehool, kunnen zich daartoe wenden tot E. von Saher, Conservator van het Museum, Directeur der Teekensehool voor Kunstnijverheid. Bisschoppelijk Museum voor kerkelijke oudheid, kunst en geschiedenis, vooral van Neder land en meer bijzonder van het Haarlemsch Bisdom. Jansstraat Ï9. Geopend: dagelijks, uitgenomen op Zon- en R.-K. feestdagen, van 10 tot 5 uur. Toegang 25 cents per persoon. Doorloopende toegangskaarten voor een geheel jaar a 1 gulden.

Adresboeken Haarlem | 1898 | | pagina 17