XIV museum tier statl Haarlem. Geopend; Alle werkdagen: van 15 April tot 14 October van 10 tot 4 uur; van 15 October tot 14 April van 10 tot 3 uur. ToegaDg 25 cents den persoon. Des Zondags van 12 tot 3 nur kosteloos de overige Christelijke feestdagen tegen betaling van 25 cents den persoon. Kinderen beneden de acht jaren worden in het geheel niet toegelaten; kinderen van acht tot veertien jaren niet dan onder behoorlijk geleide. De beide Zondagen van de Kermis is het Museum gesloten. Gemeentebibliotheek. In het Prinsenhof. Deze boekerij, het eigendom der gemeente, is in 1596 gesticht. Zij bevat handschriften, incunabelen, alsmede een groot aantal boekwerken, behoorende tot verschillende wetenschappen; de ge schiedenis der uitvinding van de boekdrukkunst, de letterkunde, enz. zijn er bijzonder in vertegenwoordigd. Zij is kosteloos toegankelijk des Maandags, Woensdags, Donder dags en Zaterdags, des namiddags van 2 tot 4 uur. In de maand Augustus gesloten. Bibliothecaris: J. W. Enschedé. l'rovtnelaal Archief en Bibliotheek. Gevestigd in het Gouvernementsgebouw, Jansstraat 46. Toegankelijk des Woensdags en Zaterdags, feestdagen uitge zonderd, van 10 tot 4 uur. Archivaris: C. J. Gonnet. Hijks-Archief in Xoortl-Bolland. Voormalige Vleeschhal, Groote Markt. De verzameling is toegankelijk des Maandags, Dinsdags, Don derdags en Vrijdags, van 10 tot 4 uur. Archivaris: C. ,1Gonnet. Bibliothecaris: J. W. Enschedé. Orgelbespeling In de Groote Kerk, Toegang: Oude Groenmarkt. Des Dinsdags van 1 tot 2 en des Donderdags van 2 tot 3 uur. Toegang vrij.

Adresboeken Haarlem | 1898 | | pagina 18