ALGEMEENE ZAKEN. 27 Dr. W. E. Merens. A. J. Meijerink. Th. H. Peltenburg. Commissie van Advies. Joh. M. Schmidt. G. A. van der 9teur. 4. 5. 6. 8. 9. 10. 11. 12. Algemeene Voorschriften. Gij zult snel handelen, maar niet haastig of ruw zijn. Gij zult niet aannemen, dat een drenkeling dood is, wanneer geen zekere teekenen daarvan (lijkstijfheid of lijkeplekken) aanwezig zijn. Gij zult zoo spoedig mogelijk geneeskundige hulp inroepen en zorg dragen voor de aanwezigheid van zuurstofapparaten en andere gewenschte hulpmiddelen. Gij zult de leiding nemen tot dat Gij die aan een deskundiger persoon kunt overdragen. Gij zult zooveel mogelijk voor frissche lucht zorgdragen; in de eerste plaats door de omstanders op een afstand te houden. Gij zult geen kunstmatige ademhaling toepassen voordat de luchtwegen «Jn en maag en longen zooveel mogelijk van water zijn ontlast. Gij zult de methode Sylvester toepassen, behalve in de zeldzame gevallen waarbij dit onmogelijk of ongewerischt en toepassing eener andere methode beter is. Gij' zult niet ophouden met het toepassen der kunstmatige ademhaling bij een schijndoode, voordat een geneesheer den dood heeft geconstateerd. Gij zult bij braking zorgen dat geen braaksel met de ademhaling kan worden ingezogen. Gij zult niet trachten te laten drinken voor dat het bewustzijn is teruggekeerd. Gij zult geen warme kruiken geven die niet goed sluiten of niet voldoende omwikkeld zijn. Gij zult den patiënt niet uit het oog verliezen voordat hij geheel hersteld of goed verzorgd is. Seinposten N.W. Dr. A. G. W. van Waveren, Schoter singel 143. Dr. G. A. Ootmar, Schotersingel 163. bij viaduct. J. v. d. Linden, Pieter Kiesstraat 78. H. van Bezel, Kinderhuisvest 1. L. Allard, Nassauplein 4. W. H. Bouwmeester, Rolhuizen 16. Notaris J. Koolhoven, N. Gracht 84. Ladderposten voor Ijs- en Waterongelukken. Noordwest. P. Bosse, Nieuwe Gracht 29. Joh. Valk, Nassaulaan 82. P. J. E. van der Werve, Ostadestraat 2. M. Joustra, Garenkokerskade 31. H. van Amstel, Kloppersingel 15. G. P. J. Beccari, Paul Krugerkade 31. Stads Armen- en Ziekenhuis, Schoter singel 2. Café Burgers, Schoterweg 6. Werf Conrad", Noorder-Spaarne. Werf „Hubertina", Noorder-Spaarne. Roei- en Zeilvereen. „Het Spaarne", Noorder-Spaarne. Café Stiphout, Hooimarkt 14. G. Honing, Nieuwe Gracht 36. Dr. J. Op 't Eijnde Stolp, N. Gracht 58. Arbeidsbeurs, Nieuwe Gracht 3. Seinposten N.O. J. Heiloo, Kinderhuisvest 25a. C. Rijs, Kinderhuissingel 24. J. W. van Santé, Rolhuizen 8. W. Hoek, Jan de Braystraat 4. Verkooplokaal Th. Smit, Bakenesser- gracht 13. Haarlernsche Brood- en Meelfabriek, Bakenessergracht 69. N. v. Breemen, Bakenessergracht 78. L. Sabelis, Donkere Spaarne 18. Fa. Smits en Reijnders, Houtmarkt 35. M. Doodeheefver, Korte Spaarne 23. Café „De Korenbeurs", Spaarne 36. Dr. M. Mauritz, Spaarne 60. P. Baggerman, Spaarne 112. St. Johannes de Deo, Maerten van Heemskerkstraat 2. H. Amand, Prinsen Bolwerk 52.

Adresboeken Haarlem | 1921 | | pagina 33