was hebben wij met de grootste nauwkeurigheid gewerkt èn gecorrigeerd èn gerevideerd. Mocht er niettemin nog hier of daar een fout schuilen, welwij zullen gaarne verbeteren of aanvullen, wat als onjuist te onzer kennis wordt gebracht in ons volgend adresboek. Een woord van dank moet hier geuit worden aan allen, die de goedheid hadden, ons bij de voorbereiding van ons werk ter zijde te staan of op andere wijze ons het samenstellen te vergemakkelijken. De Gemeentebesturen van Haarlem en der omliggende gemeenten dienen hier m de eerste plaats genoemd, maar ook andere officiëele personen, vertegenwoordigers van officiëele dan wel particuliere lichamen zijn wij groote erkentelijkheid verschuldigd. Zij allen hebben ons gesteund op een wijze, die tot groote dankbaarheid stemt 'bij ons streven, oin mede door dit werk Haarlem als woonplaats te propageeren. Over dit laatste een enkel woord. d Ls Haarlem als woonplaats aan te bevelen? Stellig! Gelegen m «en gezonde streek en omgeven door een verrukkelijke natuur, biedt de stad door hare ligging reeds de genoegens, die men in een groote stadot in een omgeving met weinig natuurschoon zoo noode ontbeert. Westelijk van de stad vindt men het verrukkelijk duinlandschap met prachtige bosschen aan zijn voet, oostelijk liggen de vruchtbare polders en de groene weiden, waartusschen hier en daar de dorpen en buurtschappen verstrooid liggen. De Noordzee is met een half uurtje te bereiken en biedt honderden en duizenden iederen zomer weer gelegenheid, na volbrachte dagtaak frisse ie kracht op te doen. .Ta een gezonde plaats is Haarlem en wie nog bezwaren zou maken te-en het wonen in een stad met 70.000 inwoners, kan veel der geriefelijk heden, die Haarlem zijn inwoners biedt deelachtig worden en tevens de natuur in nog ruimere mate genieten, wanneer hij zich vestigt m een der bekoorlijke dorpen Heemstede, Bloemendaal, O verveenA er denhout Bentveld, dorpen of gedeelten daarvan, die in de onmiddellijke nabij iei< van Haarlem gelegen, daarmede door de meest geriefelijke verbindingen het contact bewaren. Met dat al mag Haarlem niet uitsluitend worden aangemerkt als luxe stad. Verre van daar. Gelegen op een plek, die de stad als ie ware bestemt tot een centrum van nijverheid, handel en industrie, is Haarlem reeds sedert de middeleeuwen een gemeente, die het verstond, een reputatie hoog te houden en tot op den dag van heden te bewaren. De omstreken, waar vooral de bloembollencultuur bloeit, hebben reeds eeuwen lang Haarlem als centrum van het Kennemerland uitverkoren. En de stad zelf telt een reeks van fabrieken, werven, instellingen en ondernemingen op elk gebied,

Adresboeken Haarlem | 1923 | | pagina 10