956 Genie ent eb eetuur en Gemeenteinstellingen te Haarlem. AMBACHTSSCHOOL. Deze school is eene stichting van de Vereeniging „De Ambachtsschool" thans genaamd „Vereeniging voor Ambachts- en Middelbaar Techn. Vakonderwijs te Haarlem", en werd den 14 November 1892 geopend. Het onderwijs omvat het Timmeren, Meubelmaken, Huis- en Decoratie-Schilderen, de beginselen der Glas-in-lood-bewerking, Smeden, Bankwerken, Instrumentmaken, onderwijs in de toepassing der Electriciteit, Hand- en Decoratief Teekeaen, Lijn- en Vakteekenen, Stoom werktuigkunde, Werktuigkunde, Electriciteitsleer, Natuurkunde en het Herhalings- en Voortgezet Lager O'nderwijs. De cursus loopt van 1 April tot 31 Maart. Het schoolgeld bedraagt 10.tot 50.per jaar en de school telt met de avond cursussen inbegrepen ongeveer 360 leerlingen. A. L. Hengeveld, Directeur, (1 October 1919). Leeraren C. B. v. Vliet, in Schilderen en Handteek. S. de Groot, in Meubelmaken R. Kraakman, in Vakteek., Werktuigk. en Stoomwerktuigkunde. I). Blad, in Bankwerken, Vakteekenen en Stoomwerktuigkunde. J. Ackermann, in Bankwerken, Vakteekenen en Stoomwerktuigkunde. D. J. v. Hensbergen, in Bankwerk., Vakteek. en Stoomwerktuigkunde. H. Steenborg, in Bankwerken, Vakteek. en Stoomwerktuigkunde. P. G. Spierenburg, in Vuurwerk, en Vakteek. A. Hoetjes, in Bankwerken. L. Zwikker, in Timmeren en Vakteek. J. C. Deelder, D. Oosterveld, L. J.M.v.d.Meijs, B. Meiring, Electric., Instrumentmaken enz. M. A. H. v. d. Burg, Hand- en Decoratiefteek. J. Hoogwout, in Handteekenen. Mevr. Hesselink-Wijers, in Wisk., Rekenen en Natuurkunde. E. Visser, in Voortgezet Lager Onderwijs. CURSUS IN BEHANGEN EN STOFFEEREN. Deze cursus wordt gegeven gedurende de maanden October, November, December, Januari, Februari en Maart, 4 avonden per week van 6*/29 uur. Het onderwijs omvat het Behangen en Stoffeeren en het toegepaste Teekenen. Het schoolgeld bedraagt 5.voor den cursus. De cursus staat onder leiding van den Directeur der Ambachtsschool. Leeraren A. J. F. Beerens, in Behangen. J. Postuma, in Stoffeeren. M. A. H. v. d. Burg, in Teekenen. S. de Jong, CURSUS VOOR SCHOENMAKERS. Deze cursus wordt gegeven vanaf begin October tot einde Maart, 4 avonden per week van 6l/s9 uur. Het onderwijs omvat het Schoenmaken en het toegepaste Teekenen. Het schoolgeld bedraagt 5.per cursus, 2.50 voor minverm. en kosteloos voor onverm. De cursus staat onder leiding van den Directeur der Ambachtsschool. Leeraren J. A. G. Klein, Schoenmaken en Teekenen. J. v. Diggelen, Schoenmaken en Teekenen. GEM. AVONDSSCHOOL VOOR NIJVERHEIDS-ONDERWIJS. CURSUS 1922—1923. J. J. Bauer, Directeur, Leeraar in de Proj.-leer. G. J. A. Kerkhoff, plaatsverv. Directeur, Leeraar in het Hand- en Vakteek. en de Stijlleer. Leeraren J. Reijenga, in Handteekenen. B. Kleefstra, (tijd.), in Wis-en Natuurkunde. G. J. C. M. Fleers, (tijd.), in Wis- en Natuurk. It. J. Spitz, (tijd.), in Nederl. Taal. J. A. L. Doijer, (tijd.), in Wisk. en Ned. Taal. (tijd.), in Wiskunde. G. Baars, in Rechtl. en Werktuigk. Teekenen. J. P. Strijbos, in Rechtl. Meubelteek. en Stijlleer. E. Veldhoen, in Rekenen en Ned. Taal. C. v. d. Werff, in Wisk. en Ned. Taal. M. D. v. Dijk, in Handteekenen. M. P. J. v. d. Weijden, J. P. v. d. Berg, C. C. Poppink, in Werktuigkunde. G. Bollebakker, in Wisk. en Nederl. Taal. H. Fekkes, G. Brakel, (tijd.), in Rechtl- en Bouwk. Teek.

Adresboeken Haarlem | 1923 | | pagina 992