I 36 ALGEMEENE ZAKEN. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen). (Stichting der Maatschappij van Nijverheid en Handel). AdviseurW. Penaat. ConservatorG. P. Tierie. Bestuur Mevr. J. de Josselin de Jong-Kappeyne v. d. Coppello, Voorzitter. Dr. J. F. M. Sterck, Onder-Voorzitter. Jhr. Mr. Th. M. van Asch van Wijck, Secretaris. Mr. A. J. Enschedé, Penningmeester. Mr. A E. von Saher. Mevrouw von SaherCrone. Jhr Mr. Dr. E. A. van Beresteyn, s'-Gravenhage. Mr. A. Bruch. J. Gerritsz. Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. H. Buisman. H. van der Masch Spakler. G. H. Biihrmann. Het Museum bevat zeer uitgebreide verzamelingen weefsels, kanten, glaswerk, metaalwerk, keramiek, een Japansche zaal, een Oud-Hollandsche kamer, een Oud- Hollandsche keuken. Tevens worden in het Museum afzonderlijke tentoonstellingen en lezingen gehouden op het gebied der toegepaste kunst. Het Museum is dagelijks geopend van 104 uur, tegen een toegangsprijs van 25 cents, Zaterdags- en Zondagmiddag van 124 tegen een toegangsprijs van 10 cents. Zondags is het Museum alleen geopend van 124 uur. Aan het Museum is verbonden een Boekerij, bevattende meer dan 4000 werken, welke meerendeels op aanvrage worden uitgeleend, alsmede een leestafel van binnen- en buitenlandsche tijdschriften, welke voor het publiek gratis toegankelijk is gesteld. Dagelijksch Bestuur. School voor Bouwkunde, Versierende Kunsten en Kunstambachten. (Dreef 3). H. C. Verkruysen, Directeur. Spreekuur van den Directeur Dinsdags en Zaterdags tusschen 10 en 11 uur. (J;^> 10738. Heeren Leerkrachten H. C. Verkruysen, Directeur. Decoratieve compositie en Kunstgeschiedenis. C. J. Blaauw, Architect. Hoofdleeraar voor de afdeeling Bouwkunde en Meubelteeken, de daartoe behoorende decoratieve afdeelingen en de decoratie van het interieur. S. Jessurun de Mesquita, Graphisch kunstenaar. Hoofdleeraar voor de afdeeling natuur- teekenen en de graphische kunsten. P. Vorkink, Architect. Hoofdleeraar voor de afdeeling Bouwkunde en meubelteekenen en de daartoe behoorende technische afdeelingen. J. Bonsen, Leeraar in Schetsen en Natuurteekenen. Kunstgeschiedenis. P. U. Hofstra, Leeraar in Algebra. J. B. Kamp, Sierkunstenaar, Leeraar in decoratief ontwerpen. J. Polet, Beeldhouwer. Leeraar in beeldhouwen in steen en hout en boetseeren. A. M. J. Sevenhuysen, Architect. Leeraar in lijnteekenen, projectieleer, beschrijvende meetkunde en natuurteekenen. J. P. Strybos, Meubelmaker. Leeraar in meubelmaken. P. A. van der Weiden, Leeraar in bouwkundig-statische berekening. A. J. Welsink, Leeraar in kennis van verfstoffen.

Adresboeken Haarlem | 1926 | | pagina 38