52 ALGEMEENE ZAKEN. Voor dag en nacht A. J. Meijerink, Cruquiusstraat 10. 12500. D. N. H. Haase, Zoetestraat 2. 14321. N. Zwart, Kleine Houtstraat 109. 13074. A. H. de Bruyn Jr., Voldersgracht 4. 11272. J. Kemper, Tuchthuisstraat 6. 14569. G. de Lugt, Bouw en Woningtoezicht. 6"«3d 11992. Alleen overdag: A.fSchreuder, Fabriek Beynes, Verspronkweg. <J?^> 12693. Voor Eerste Hulp aan Drenkelingen Dr. M. Mauritz, Spaarne 50. 0»^ 11924. F. Joh. Rohlfs, Anegang 17. 12685. Bestuur A. J. Meijerink, Voorzitter. N. J. MeijerinkRijk, le Secr. Th. Kingma, Penningmeester. E. van HeumenBenit, 2e Secr. D. N. H. Haase, Commissaris. Dr. M. Mauritz, N. J. Zwart, J. Kemper. Mej. A. Meyer. Commissie van Advies: Dr. W. E. Merens. A. J. Meyerink. Th. Peltenburg. Joh. M. Schmidt. G. J. P. Verschoor. Algemeene Voorschriften 1. Gij zult snel handelen, maar niet haastig of ruw zijn. 2. Gij zult niet aannemen, dat een drenkeling dood is, wanneer geen zekere teekenen daarvan (lijkstijfheid of lijkeplekken) aanwezig zijn. 3. Gij zult zoo spoedig mogelijk geneeskundige hulp inroepen en zorg dragen voor de aanwezigheid van zuurstofapparaten en andere gewenschte hulpmiddelen. 4. Gij zult de leiding nemen tot dat Gij die aan een deskundiger persoon kunt overdragen. 5. Gij zult zooveel mogelijk voor frissche lucht zorgdragen; in de eerste plaats door de omstanders op een afstand te houden. 6. Gij Zult geen kunstmatige ademhaling toepassen voordat de luchtwegen vrij zijn en maag en longen zooveel mogelijk van water zijn ontlast. 7. Gij zult de methode Sylvester toepassen, behalve in de zeldzame gevallen waarbij dit onmogelijk of ongewenscht en toepassing eener andere methode beter is. 8. Gij zult niet ophouden met het toepassen der kunstmatige ademhaling bij een schijndoode, voordat een geneesheer den dood heeft geconstateerd. 9. Gij zult bij braking zorgen dat.geen braaksel met de ademhaling kan worden ingezogen. 10. Gij zult niet trachten te laten drinken voor dat het bewustzijn is teruggekeerd. 11. Gij zult geen warme kruiken geven die niet goed sluiten of niet voldoende om wikkeld zijn. 12. Gij zult den patiënt niet uit het oog verliezen voordat hij geheel hersteld of goed verzorgd is. Seinposten en Ladderposten. Op de 70 Seinposten is telefoon; en tevens bevindt zich daar een reddingslijn met bal en riem en een lijst van de naastbijwonende redders. Aan de ladderposten zijn ladders en touwen verkrijgbaar, ten gebruike bij ijsongevallen. i #7 Seinposten N. W. Dr. A. C. W. van Waveren, Schoter singel 143. Dr. Eeftink-Schattenkerk, Schotersin gel 163. J. van der Linden, Pieter Kiesstraat 78. H. van Hezel, Kinderhuisvest 1. L. Allard, Nassauplein 7. W. H. Bouwmeester, Rolhuizen 16. Notaris Serné, Nieuwe Gracht 84.

Adresboeken Haarlem | 1926 | | pagina 54