wereld. Het is in het jaar 1905 geheel gerestau reerd; toen werd tegelijkertijd een electrische installatie voor windtoevoer daarbij aange bracht. De regeling der orgelconcerten wordt vast gesteld door den Raad der Gemeente Haarlem. Orgelbespeling heeft plaats gedurende de maanden April, tot en met Octoberop Don derdagmiddag van 34 uur. Gedurende de maanden Mei tot en met Sep tember: op Dinsdagavond van 8.15 tot 9.15 uur. De Kerk is tegen betaling van 25 ct. per persoon dagelijks te bezichtigen. Wanneer de Kerk geopend is kan men j kosteloos binnentreden. R.K. Kathedraal „St. Havo" (Leidschevaart) Dit meesterwerk van architectuur, ontworpen door Joseph Cuijpers is zeer bezienswaardig. De kerk is dagelijks te bezichtigen tegen betaling van 25 cents per persoon, ingang Leidschevaart 146. Indien de Kerk is geopend is de toegang vrij. j Bisschoppelijk Museum voor kerkelijke Oudheid, Kunst en Geschiedenis. Jansstraat 79, Haarlem. Het museum is, tegen betaling van 25 cent, dagelijks van 10—5 uur toegankelijk, uitgezon derd op de Zondagen en de R.K. feestdagen. Amsterdamsche Poort. aan de Amsterdamsche vaart. Standbeelden. Standbeeld Laurens Jansz. Coster, Groote Markt. Standbeeld Frans Hals, Florapark. Borstbeeld Prof. Lorentz, Lorentzplein. Hofjes te Haarlem. Hofje Frans Loenen, Witte Heerenstraat. de Bakenesserkamer, Wijde Appelaarsteeg Het Vrouwenhofje, St. Anthonie Gasthuis, KI. Heiligland. Hofje van Loo, Barrevoetestraat. van Gratie, Jacobstraat. van Heythuyzen, KI. Houtweg. van Staats, Jansweg. van Nobet, Nieuwe Gracht, van Oorschot, Kruisstraat. Het Remonstrantsche Hofje, Ursulastraat. Het Luthersche Hofje, Witte Heerenstraat. Het Bruiningshofje, Botermarkt. Het Zuiderhofje, Zuiderstraat. Het Wijnberghshofje, Barrevoetestraat. Hofje het Lam, Sophiaplein. van Oud-Alkemade, (de 12 Apostelen), Ged. Voldersgracht, van Codde (genaamd Spoorwater), L. Heerenstraat. de Groene Tuin, Warmoesstraat. Het Vrouwe- of Verwershofje, Groot Heiligland. Hofje Guurt Burrets, Kampervest. Het Brouwershofje, Tuchthuisstraat. Het Teylershofje, Koudenhorn. Gemeentelijke instellingen en bedrijven zie pag. 8. MARKTEN. De algemeene Weekmarkt wordt gehouden op Maandag op de Botermarkt, de Ged. Oude Gracht en de Nassaulaan. De Zaterdagavondmarkt wordt gehouden op de Botermarkt. De Bloemenmarkt, (Luilakmarkt) heeft plaats van Vrijdagmiddag tot Zaterdagmorgen voor Pinksteren op den Kamper-, Gasthuis- en Raamsingel. De Groente- en Vruchtenmarkt wordt dage lijks gehouden op den Koudenhorn. De veemarkt vindt plaats op de terreinen van het Openbaar Slachthuis eind Slachthuis straat. De Vischmarkt in de hal tegen de Groote of St. Bavokerk. Riviervischmarkt. Dagelijks vanaf 's morgens 10 uur. RIJKS-, PROVINCIALE EN INSTELLINGEN VAN ALGEMEEN BELANG. Afd. Haarlem der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, Lange Veerstraat 16, Tel. 10182. Arbeidsinspectie in het 6de District, Wilhel- minastraat 53, Tel. 13800. Armenraad, Secretariaat Jansweg 39, T. 12700. DouchebadhuizenSchotersingel, Leidsche- plein, Koudenhorn, Hofdijkplein, Van Egmond- straat. Hollandsche Maatschappij van Wetenschap pen, Spaarne 17, Tel. 10551. Inspectie Volksgezondheid, Zijlweg 86. Kantongerecht en Arrondissementsrechtbank, Jansstraat 81, Tel. 13873. Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, Nassaupl. 6, Tel. 15254. Maatschappij van Nijverheid en Handel, Se cretariaat Nassauplein 5, Tel. 10548. Muziekschool van de Maatsch. tot Bevorde ring' der Toonkunst, Nieuwe Gracht 41, T. 13086. Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor, Ged. Oude Gracht, hoek Zijlstraat. Provinciale Griffie van Noord-Holland, Dreef 3, Tel. 13978. Provinciale Waterstaat, Nieuwe Gracht 47, Tel. 11820. Raad van Arbeid, Staten Bolwerk 1, T. 13923. Registratie, Kadaster, Domeinen en Vermo gensbelasting, Nieuwe Gracht 13. Geopend op werkdagen van 94 uur, Zaterdags tot 1 uur, Tel. 15456. Rijks-Archief in Noord-Holland, Spekstraat. Rijks-Waterstaat in de Directie Noord-Hol land, Zijlweg 24, Tel. 12930. Rijksbelastingen en Accijnzen, Klein Heiligland. Geopend op werkdagen van 92 uur, behalve Vrijdag en Zaterdag en de beide laatste dagen van de maand. Tel. 11996.

Adresboeken Haarlem | 1936 | | pagina 3