L. S. HAARLEM, April 1936. Na een samenstellingstijd van ongeveer 9 maanden is het adresboek van Haarlem op kaartsysteem gereed gekomen. Met de verschijning van deze eerste uitgave willen wij de gebruikers iets meedeelen over de tot standkoming en de plannen tot voortzetting van dit object. Met toestemming van het Gemeentebestuur zijn de gegevens op be paalde voorwaarden ontleend aan het bevolkingsregister; dat deze ge meentelijke afdeeling de gegevens bezit om een goed en betrouwbaar adresboek samen te stellen is ons gedurende onzen arbeid duidelijk ge bleken. Wij hebben eerst tekst gereed gemaakt volgens straatbewoning, dus niet op alphabet, zonder vermelding van beroepen, waarvan U het resul taat onder het hoofd ,,stratenlijst" achterin deze uitgave vindt afgedrukt. Van deze tekst zijn de kaarten geschreven, pl.m. 35000 in getal, die daarna zijn gesorteerd tot een gelexicografeerd alphabet, benoodigd voor de namenlijst, ter completeering zijn de telefoonnummers toegevoegd, waarvan de gegevens ons zijn verstrekt door de telefoonadministratie. (De zakelijke namen van personen en bedrijven, die zoowel in de namen lijst als in de stratenlijst zijn ingebracht, hebben we voor 't grootste ge deelte verzameld uit de telefoongids en voor een gedeelte door persoon lijke opname.) De beroepenlijst is op dezelfde wijze samengesteld. Gedurende dezen arbeid zijn de mutaties dagelijks bijgehouden, hetgeen in de eerste maanden, toen het kaartenregister nog niet gereed was, zeer moeilijk ging. Deze zijn echter allen uitgevoerd, terwijl de vorige maand het geheele register van kaarten weer naar het gemeen telijk bevolkingsregister is overgebracht om te worden gecontroleerd. Dit adresboek is daarmee tot eind Februari bijgewerkt, met uitzondering van de stratenlijst, die tot 1 Januari 1936 is gecorrigeerd. Uit het bovenstaande kunt U opmaken, dat namenlijst en stratenlijst met elkander correspondeeren. Het is vanzelfsprekend uitgesloten, dat aan deze uitgave geen fouten zouden kleven, maar de gegevens zijn met de uiterste zorg uitgewerkt waardoor de grondslag voor een periodieke verschijning van een betrouw baar adresboek is gelegd.

Adresboeken Haarlem | 1936 | | pagina 7