r Voorwoord J V Zoo is dan eindelijk het nieuwe adresboek van de Stad Haarlem versche nen. Het is in afwijking van onze gewoonte om deze uitgave bij de gebruikers in te luiden, immers, het heeft geen doel om het aan te bevelen, want naarmate de stad zich uitbreidt wordt de vraag grooter, doch er zijn thans redenen te over om iets over de tot-stand-koming mee te deelen. De voorbereidings arbeid heeft niet minder dan drie volle jaren in beslag genomen. En in die drie jaren is er, ieder weet het, ontzaglijk veel gebeurd. De colportage in den zomer van 1943 aangevangen, vond in „bezettingstijd" plaats tot ongeveer „dolle Dinsdag", toen stond alles stil tot Mei 1945. Vanzelfsprekend werden er orders genoteerd, die na de bevrijding bleken „onzuiver" te zijn, de inhoud van de orders moest dus weer „gezuiverd" worden, doch dat niet alleen, het bijhouden van de mutaties uit het gemeentelijk bevolkingsregister, wat veel kosten met zich bracht, bleek na de bevrijding waardeloos te zijn, zoodat wij noodgedwongen alle gereed gebrachte copieën moesten vernietigen om te wachten tot de reconstructie van het bevolkingsregister gereed was. Zoo konden wij eindelijk in Januari 1946 een begin maken met het samenstellen van de nieuwe gegevens, benoodigd voor een „betrouwbaar" adresboek. Echter, wij meenen met deze uitgave geslaagd te zijn, dank zij de bui tengewone medewerking van het gemeentebestuur in het verstrekken van de onmisbare gegevens uit de Bevolkingsregisters, en dank zij de opdrahhten voor het plaatsen van advertenties door de Haarlemsche Middenstand, waar door het ons mogelijk is geworden deze kostbare uitgave te financieren. Toch zullen er ongetwijfeld klachten binnenkomen over niet te voorkomen onjuistheden, wij zullen het op prijs stellen indien men ons schriftelijk hiervan kennis geeft, in de volgende uitgave, in het voorjaar van 1948, wordt voor verbetering zorg gedragen, in welke uitgave ook de stratenlijst weer zal wor den opgenomen die in dit adresboek ontbreekt, omdat het huizenregister van de afd. Bevolking tijdens de samenstelling nog niet over betrouwbare gegevens beschikte Adresboekgebruikers die de stratenlijst in een adresboek onmisbaar achten zouden wij willen verzoeken, raadpleeg voor dezen overgangstijd uw oude uitgave 1942. DE UITGEVERS. Aerdenhout, September '46.

Adresboeken Haarlem | 1946 | | pagina 6