Woord vooraf van de uitgeverij aan de lezers. Het verheugt ons U thans weer een nieuwe editie te kunnen overhandigen van onze N.U.H.A.-adresboeken, die een getrouw beeld van de Nederlandse Gemeen ten willen geven. Met steeds grotere snelheid veranderen de tijdsomstandigheden, steeds groter wordt het aantal inwoners en steeds talrijker worden daardoor de bedrijven, die in de immer stijgende behoefte moeten voorzien: in eén woord steeds gecompliceer der wordt het leven. Wij pogen dit snelle tempo en deze vele veranderingen in ieder opzicht bij te houden, al wordt dit tegenwoordig door in onze samenleving aanwezige stromin gen bemoeilijkt. Desondanks brengen wij met korte tussenpozen telkens weer nieuwe uitgaven van onze adresboeken. En in deze serie verschijnt thans de nieuwe uitgave voor de Gemeente Haarlem. Alhoewel het streven naar concentratie en de pogingen een zogenaamde effi ciency te bereiken de meeste plaatselijke bijzonderheden doet verdwijnen (b.v. kranten fusioneren of worden opgeheven) zal onze plaatselijke editie, het aan deze Gemeente toebehorende adresboek, blijven bestaan. Uit de ondertitel van het bóek blijkt, dat de gegevens gedeeltelijk op basis van eigen onderzoekingen zijn verworven. Dit betekent voor het samenstellen van inwoneradresboeken in Nederland een nieuwe situatie. Enerzijds heeft het bedrijfsleven adressen van de gezinshoofden nodig, ander zijds wordt het verstrekken dezer adressen praktisch onmogelijk gemaakt. Onze Uitgeverij heeft derhalve door individuele informatie bij de inwoners van de Gemeente het adresboek samengesteld. Uiteraard respekteert onze Uitgeverij hier bij de wensen der inwoners naar privacy. Inwoners, die geen gelegenheid tot informatie bieden, kunnen niet vermeld worden. Bijvoorbeeld weduwen, die uitsluitend de naam van hun echtgenoot ge bruiken, worden dienovereenkomstig vermeld enz. Het adresboek kan derhalve geen aanspraak op volledigheid maken, maar publi ceert alleen hetgeen waarvoor wij bij zo nauwkeurig mogelijke bewerking informa tiemateriaal hebben verkregen. Het zal ons genoegen doen, indien onze lezerskring ons nog suggesties wil doen toekomen omtrent de inhoud of de indeling van dit adresboek. Tenslotte willen wij onze erkentelijkheid betuigen aan allen, die behulpzaam waren bij het verzamelen van het materiaal en ook nu al aan degenen, die zullen medewerken bij de verspreiding van het boek. Mogen onze boeken door de medewerking van de ganse bevolking steeds meer een universeel en actueel register worden van het werkelijke leven en moge dit boek speciaal dienen tot nut van de Gemeente Haarlem en haar omgeving. NEDERLANDSE UITGEVER!! VAN HANDELSINFORMATIES N.U.H.A. AMSTERDAM

Adresboeken Haarlem | 1972 | | pagina 15