R.K. Jongensscholen te Heemstede. De R.K. Jongensscholen in deze gemeente staan onder leiding van de Eerwaarde Broeders van den H. Johannès de la Salie. Deze heilige, de grootste paedagoog en onderwijshervormer van zijn tijd, stichtte in de 17e eeuw de eerste mannelijke onderwijs congregatie onder den naam van „Broeders der Christelijke Scholen". Lagere, middelbare en hoogere scholen, land- en tuinbouw scholen, ambachts- en nijverheidsscholen, kortom geen tak van onderwijs is vreemd aan deze Congregatie met haar 19000 leden verspreid over alle landen en werelddeelen. In Heemstede staande de Broeders van den H. Joh. Bapt. de la Salie aan de volgende scholen: I. M.U.L.O. I. St. Henricus M.U.L.O.-school, Heerenweg 99. Hoofd: Broeder Wilhelmo. Deze school is driejarig, geeft alle M.U.L.O.-vakken en leidt op voor de officieele diploma's A en B en voor het Midden standsdiploma. Opleiding voor de M.T.S. 't Huiswerk wordt op school onder leiding gemaakt tot 5.30. Leerlingen, die met goed gevolg de Ge klas van de lagere school doorloopen hebben, kunnen worden toegelaten. Het aantal leerlingen bedraagt momenteel 260. Spreekuur van het Hoofd der School: iederen Zaterdag en Zondag van 57 uur aan „Huize de la Salie", Heeren weg 103 A. II. Lagere Scholen. Deze leiden allen op voor: M.U.L.O., Lyceum, Gymnasium, H.B.S. en andere inrichtingen voor Middelbaar en Voortgezet Lager Onderwijs. Met ingang van het 5e leerjaar heeft er echter splitsing plaats. Leerlingen, die naar het R.K. Lyceum te Haarlem willen, gaan vanuit het 4e leerjaar naar de Centrale Opleiding (Klas I en II) aan de Jacobaschool, Lanckhorstlaan 57. Met dit opleidingssysteem krijgen alle jongens het onderwijs, dat ze noodig hebben en wordt niet de eene groep aan de ander opgeofferd. 2 St. Jozefschool, Heerenweg 103. Hoofd: Broeder Tbareisius. Opleiding voor M.U.L.O., Lyceum, H.B.S. en andere inrich tingen voor Middelbaar en Voortgezet Lager Onderwijs. In de 5e en 6e klas gelegenheid tot het volgen van onderwijs in het Fransch (buiten de schooluren). t Adres buiten de schooltijden. Huize „de la Salie'Heeren weg 103 A. 3. Jacobaschool, Lanckhorstlaan 57. Opl. voor Mulo, Lyceum, Gymnasium, H.B.S. en andere in richtingen voor Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onder wijs. In de 5e en 6e klas gelegenheid tot het volgen van onderwijs in het Fransch (buiten fle schooluren). Schooltijden: Van negen tot twaalf en van half twee tot half vier. Hoofd der School: Broeder Jozef. Adres buiten de schooltijden. Huize Lanckhorst, Bronstee- weg 12. 4. St. Aloysiusschool, Molenwerfslaan 7. Hoofd: Broeder Wille- brordus. Opleiding voor M.U.L.O., Lyceum, Gymnasium, H.B.S. en andere inrichtingen voor Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs. In de 5e en 6e klas gelegenheid tol^het volgen van onderwijs in het Fransch (buiten de schooluren). 't Huiswerk wordt op school onder leiding gemaakt. Adres buiten de schooltijden: Broederhuis, Camplaan 13.

Adresboeken Heemstede, Bennebroek | 1942 | | pagina 11